Dzisiaj jest: niedziela 24.03.2019 | Imieniny:

Gwarancja trwałego małżeństwa

autor: Red.

Široki Brijeg to mała wioska w Bośni i Hercegowinie, około 30 km od Medjugorja. Pozornie nic szczególnego jej nie wyróżnia – wioska, jakich wiele w okolicy Mostaru. Jednak dzieje się tam coś niezwykłego.

Świadczą o tym księgi parafialne, z których wynika, że od początku ich prowadzenia wśród 13 tys. wiernych nie odnotowano żadnego rozwodu.

W dzisiejszych czasach, gdy stał się on niemalże sposobem „rozwiązania” każdego konfliktu małżeńskiego, wydaje się to nieprawdopodobne. Jak to możliwe? Czary czy wybitna swatka?

Tajemnicę tego niezwykłego zjawiska odkryli pielgrzymi udający się do Medjugorja. Cudownym antidotum na problemy małżeńskie okazał się Chrystus, który na krzyżu oddał za nas swoje życie.

Trzeba pamiętać, że przez kilka wieków mieszkańcy tych terenów doświadczyli okrutnych prześladowań najpierw od muzułmanów, a później od komunistów. Wiele wycierpieli w obronie wolności i wiary w Jezusa Chrystusa, którego chciano raz na zawsze wykreślić z mapy tej części Europy. Trudne doświadczenia zaowocowały głęboką wiarą, że jedyny ratunek jest nie w międzynarodowych organizacjach humanitarnych ani w traktatach pokojowych, tylko w krzyżu naszego Zbawiciela.

Tę cenną wiedzę postanowili wykorzystać również w życiu małżeńskim. Siostra Emmanuel w książce Medjugorie lata 90. Triumf serca wyjaśnia: „Dlatego nierozerwalnie związali małżeństwo z krzyżem Chrystusa. Oparli małżeństwo, które rodzi ludzkie życie, na krzyżu, który daje życie Boże”. A jak wygląda w praktyce ta piękna tradycja, która znajduje naśladowców także w innych krajach europejskich, a nawet w Ameryce?

Więcej w "Miłujcie się!" 5/2015

Zamów w sklepie

sklep.milujciesie.org.pl

Zamów prenumeratę

Jeśli jesteś zainteresowany pranumeratą papierową kliknij tutaj

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86