Dzisiaj jest: środa 23.01.2019 | Imieniny:

Ratujmy małżeństwa! Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

autor: editorial staff
„Przyczyną rozbicia rodzin jest brak wspólnej modlitwy. Rodzina, która modli się razem, pozostaje razem. Wprowadźcie więc wspólną modlitwę w waszej rodzinie”
Matka Teresa z Kalkuty apelowała: „Cały świat pełen jest straszliwego cierpienia i głodu miłości. (…) Tyle jest rozbitych domów – mąż tu, żona tam. I zastanawiamy się nad nimi: dlaczego tak się stało? Przyczyną ich rozbicia był brak wspólnej modlitwy. Nigdy nie łączyła ich przed Bogiem wspólna modlitwa. Rodzina, która modli się razem, pozostaje razem. Wprowadźcie więc wspólną modlitwę w waszej rodzinie”.

Jedną z form pomocy potrzebującym małżeństwom jest krucjata modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto pragnie ją podjąć, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie.

Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!
 
Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem:
 
„Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania Przykazania Miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie Zbawczego Orędzia od udzielenia wsparcia małżeństwu i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja – i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn. Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen”.
 
Informację o przyłączeniu się do tego dzieła prosimy przesyłać na adres:
Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin ks. dr Dariusz Orłowski
pl. Powstańców Wielkopolskich 1
65-075 Zielona Góra
ddr@kuria.zg.pl

 

 

 
 
Zamów w sklepie

sklep.milujciesie.org.pl

Zamów prenumeratę

Jeśli jesteś zainteresowany pranumeratą papierową kliknij tutaj

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86