Dzisiaj jest: niedziela 18.08.2019 | Imieniny:

Niebezpieczne świecidełka

autor: Marie Cofta

Nie przypadkiem zostały one nazwane plagą XX wieku – stały się tak powszechne, że nie budzą już zdziwienia u osób, które je noszą. Wzory talizmanów można spotkać w gazetach, książkach i sklepach, a wreszcie na ścianach i murach naszych domów. Czym są owe tajemnicze przedmioty i dlaczego wzbudzają takie zainteresowanie?

Dlaczego ludzie sięgają po amulety?

Są dwie tego przyczyny – estetyczna oraz intencjonalna. Do tej pierwszej zaliczyć można zwykłą chęć ozdobienia się oryginalną ozdobą. W drugim jednak przypadku istnieje znajomość znaczenia i symbolu ozdoby, a więc świadome przyjęcie treści, jaką ona ze sobą niesie. Każdy chyba wie, gdzie leży przyczyna takiego świadomego wyboru – człowiek na ogół pragnie szczęścia takiego, jakie podsuwa mu świat: bogactwa, władzy, dobrobytu, przyjemności, uznania. Wydaje mu się, że znajdzie na tej ziemi drogę do osiągnięcia pełnego zadowolenia oraz trwałego szczęścia poza jedynym Bogiem. Ludzie oderwani od wartości Bożych szukają więc dobra i szczęścia w złudzeniach, które podsuwają różni szarlatani obiecujący raj, piękno, sławę i miłość odpowiednio do słów zawartych w Piśmie Świętym: „Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić komu chcę. Jeśli upadniesz i oddasz pokłon, wszystko będzie twoje” (Łk 4,6-8). Pismo Święte przestrzega przed pokłonem szatanowi, który obiecuje bogactwo na tej ziemi, i to od zaraz. Młodzi i starzy ludzie różnych zawodów chcą być natychmiast szczęśliwi oraz zapewnić sobie byt na całe życie. Niektórych dotyka choroba, inni przeżywają nieporozumienia w rodzinie, jeszcze inni rozczarowani są brakiem miłości. Na wszystkie te kłopoty czekają „magicy” w różnych punktach usługowych. Wiele ludzi nie wie do końca, czym jest magia i że korzystanie z jej usług może przynieść bardzo przykre skutki.

Więcej w "Miłujcie się!" 1/2016

Zamów w sklepie

sklep.milujciesie.org.pl

Zamów prenumeratę

Jeśli jesteś zainteresowany pranumeratą papierową kliknij tutaj

wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86