Dzisiaj jest: środa 23.01.2019 | Imieniny:

Święci Jan Paweł II i Jan XXIII

autor: ks. Mieczysław Piotrowski TChr

27 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na placu św. Piotra w Rzymie Ojciec Święty Franciszek kanonizował dwóch swoich poprzedników: papieża Jana XXIII i Jana Pawła II.

Patrząc na przykład życia św. Jana Pawła II, uświadamiamy sobie, że każdy człowiek jest powołany do wspólnoty życia z Bogiem, co więcej – do uczestniczenia w naturze Boga samego (por. 2 P 1,4). I dlatego nikt nie osiągnie pełni człowieczeństwa, jeżeli nie zjednoczy się z Chrystusem i nie pozwoli ogarnąć się Jego miłosierną miłością, która gładzi wszystkie grzechy, rozrywa wszelkie kajdany zła, leczy najboleśniejsze rany, a największych grzeszników czyni świętymi. Fascynacja świętością Jana Pawła II powinna uświadomić nam, że Chrystus powołuje do świętości również Ciebie i mnie, powołuje każdego bez wyjątku grzesznego człowieka i daje wszystko, co jest nam potrzebne, abyśmy stali się świętymi, czyli w pełni szczęśliwymi. Oczekuje od nas tylko zgody i współpracy. Świętość i przebóstwienie człowieka jest dziełem Boga, ale nie może się ono dokonać bez współdziałania człowieka.

 

Więcej w numerze 3-2014 MS!

Zamów w sklepie

sklep.milujciesie.org.pl

Zamów prenumeratę

Jeśli jesteś zainteresowany pranumeratą papierową kliknij tutaj

następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86