Dzisiaj jest: niedziela 18.08.2019 | Imieniny:

"Głodnych nakarmić"

2013-06-27

Czasami trudno nam sobie wyobrazić, że może nastać prawdziwy głód słowa Bożego, kiedy nie da się zdobyć ani jednego egzemplarza Biblii lub znaleźć człowieka, który pamiętałby obszerniejsze fragmenty Pisma św. Jednak są na świecie kraje, gdzie posiadanie Biblii jest przestępstwem kryminalnym, a także kraje, gdzie zdobycie egzemplarza Pisma św. jest prawie że cudem.

Liu Zhenying urodził się w roku 1958 w prowincji Henan w Chinach. Region ten zamieszkuje ok. 100 milionów ludzi, lecz chrześcijan jest tu niewiele. Misjonarzy nazywano w tym regionie „obcy źli” i każdy, kto przyjmował ich nauczanie, był wyśmiewany i odrzucany przez resztę społeczeństwa. Od czasu do czasu organizowano pogromy, w których niejeden wyznawca Chrystusa zginął. W latach 50. XX wieku setki misjonarzy znalazły się w obozach pracy z wyrokiem 25 lat robót za „zbrodnię” głoszenia Ewangelii. W regionie, gdzie mieszkał Liu Zhenying, wierzących, którzy nie wyparli się Chrystusa, krzyżowano na murach kościołów lub przykuwano łańcuchami do aut i wleczono po wsi tak długo, aż zmarli. Kościół praktycznie przestał istnieć – matka Liu jako chrześcijanka uniknęła męczeństwa, ale przez następne kilkadziesiąt lat nie miała żadnego kontaktu z chrześcijanami i nie słyszała słowa Bożego. Siłą rzeczy jej wiara osłabła na tyle, że nie była w stanie przekazać jej swoim pięciorgu dzieci.

 

Czytaj tekst w Miłujcie się! 3/2013

poprzedni wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86