Dzisiaj jest: niedziela 18.08.2019 | Imieniny:

Betańska Misja Wspierania Kapłanów

2009-10-05

 

Obecnie skupia ona kilka tysięcy osób modlących się w intencji kapłanów. Mogą do niej należeć osoby świeckie różnego wieku i stanu, małżeństwa i całe rodziny, siostry i bracia zakonni z różnych zgromadzeń, klerycy, a także kapłani wyrażający wolę modlitwy za swoich współbraci w kapłaństwie.
Do tego dzieła może przyłączyć się każdy, kto czuje i rozumie potrzebę modlitwy za kapłanów, pragnie wypraszać im świętość, otoczyć duchową troską ich powołanie i apostolstwo; każdy, kto pragnie „być cieniem kapłana – cichą i dyskretną modlitwą otaczać jego posługę”.
Wystarczy wyrazić zgodę na codzienną modlitwę w intencji całego duchowieństwa i powierzonego przez Misję jednego kapłana przez całe życie. Osoby zgłaszające się otrzymują potwierdzenie przynależności w formie legitymacji wraz z modlitwami i imię kapłana, którego należy objąć modlitwą. Proponowane są dwie modlitwy: do Ducha Świętego i do Matki Bożej.  
Jeżeli chcesz, by znany Ci kapłan był objęty duchową troską innych członków Misji, możesz go włączyć w modlitwę, przesyłając na adres Misji jego imię i nazwisko (dane tylko do wiadomości Misji). Z pewnością będzie to piękny prezent dla nowo wyświęconych kapłanów, a także wielkie wsparcie dla kapłanów trwających w swym powołaniu wiele lat.
Wszystkie intencje kapłańskie są zapisywane w księdze modlitwy i omadlane są także przez siostry w czasie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, a w każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Eucharystia za wszystkich kapłanów oraz za osoby modlące się za nich.
Jeżeli chcesz włączyć się w to dzieło lub polecić swego kapłana modlitwie innych osób, napisz na poniższy adres:
 
Betańska Misja Wspierania Kapłanów – s. Gabriela
ul. F. Kubacza 14
80-431 Gdańsk
tel. 0 58 520 16 07
 
Informacje o Misji znajdziesz także na stronie: www.kaplani.com.pl
 
poprzedni wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86