Dzisiaj jest: niedziela 18.08.2019 | Imieniny:

Książki specjalnie dla RCSM!!!

2014-10-30

Czasopismo "Miłujcie się!" objęło patronatem medialnym książki, doskonale pasujące do tematyki czystości małżeńskiej. Gorąco polecamy!

 Opowiedz swoim dzieciom o seksie

Nie sposób dzisiaj uchronić dzieci przed demoralizacyjnymi treściami umieszczanymi w Internecie, usłyszanymi na podwórku, a nawet przekazywanymi w szkołach. Możesz jednak pomóc swojemu dziecku nauczyć się odróżniać prawdę od kłamstw na temat płciowości, by mogło dokonać dobrych wyborów życiowych i uniknąć pułapek.

Książka Josha i Dottie McDowellów już w naszej księgarni!

 

 

 

 

 

 

 

 

Poradnik życia rodzinnego

 „Książka Mały poradnik życia rodzinnego kładzie szczególny akcent na pogłębienie więzi z Bogiem. Skupia się ona na przedstawieniu zagadnień dotyczących modlitwy, życia na co dzień z Bogiem oraz przeżywania sakramentów przez rodzinę. Ukazuje, jak praktycznie budować w sobie i w rodzinie prawdziwą relację z Bogiem. Podkreśla wartość daru zbawienia wysłużonego nam przez Chrystusa. Przytaczane cytaty z Pisma św. zachęcą Czytelnika do częstszego sięgania po Biblię. Każdy rozdział kończy się refl eksją mającą pomóc osobiście odnieść się do poruszanych w nim kwestii”.

 

ks. bp Grzegorz Balcerek

 

Książka dostępna w naszym sklepie internetowym

 

 

 

 

Płodność. Powrót do źródeł 

Książka „Płodność. Powrót do źródeł” porusza tematy związane z płodnością, małżeństwem i rodziną. W przystępny sposób ukazuje ona piękno płodności oraz uświadomia zło moralne i niebezpieczeństwa, które wynikają ze stosowania  antykoncepcji oraz zgody na zapłodnienie pozaustrojowe – niebezpieczeństw dla zdrowia fizycznego, psychiki i więzi małżeńskiej. W książce promowane jest naturalne planowanie rodziny. Z drugiej strony książka niesie nadzieję dla par uznanych za niepłodne ukazując im skuteczną metodę leczenia, jaką jest naprotechnologia.

 

Już dostępna w naszym sklepie internetowym

 

 

 

 

Sztuka naturalnego planowania rodziny

Rewelacyjna pozycja, dzięki której każde małżeństwo może uczestniczyć w realizacji Bożego planu czystości i płodności małżeńskiej!

Naturalne planowanie rodziny to nie jest żadna „antykoncepcja naturalna”. Polega ono przede wszystkim na świadomości płodności małżonków, którzy pragną w godziwy i moralny sposób korzystać z tego daru Bożego. Podstawą NPR jest zrozumienie „mowy ciała” dla wyznaczania okresów płodności i niepłodności, jednak prawdziwie odpowiedzialne korzystanie z tej wiedzy możliwe jest tylko wówczas, gdy pragniemy postępować zgodnie z wolą Boga.

Według teologii ciała, jaką przedstawił nam błogosławiony Jan Paweł II, podstawowym powołaniem mężczyzn i kobiet jest miłość. Realizowana w małżeństwie, zmierza ona do jedności głęboko osobowej, która nie tylko łączy w jedno ciało, ale prowadzi do tego, by było jedno serce i jedna dusza. Książka Sztuka naturalnego planowania rodziny ukazuje piękno katolickiej nauki o małżeństwie i płodności oraz podkreśla godność człowieka, zdolnego do uczestniczenia w stwórczym dziele Boga. Podporządkowana Duchowi Bożemu wiedza o ludzkiej płodności staje się elementem czystości małżeńskiej – i właśnie w ten sposób ukazuje ją nowa książka wydana przez Ligę Małżeństwo Małżeństwu.

 

Już dostępna w naszym sklepie internetowycm

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86