Dzisiaj jest: wtorek 20.08.2019 | Imieniny:

Warunki przystąpienia do RCSM

2014-05-21

Wszystkich małżonków zachęcamy do podjęcia radosnego trudu odkrywania tego wielkiego skarbu, jakim jest trwała obecność Chrystusa w sakramencie małżeństwa. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków do włączenia się do Ruchu Czystych Serc Małżeństw.

Wstępując do RCSM, zobowiązujecie się do takiego uporządkowania swoich codziennych zajęć, aby znalazł się wśród nich stały czas przeznaczony na modlitwę, na pracę oraz na odpoczynek. Zobowiązujecie się również do codziennego odmawiania Modlitwy zawierzenia RCSM, aby pamiętać o obowiązku życia zgodnego z łaską i wymaganiami, jakie stawia Jezus obecny w sakramencie małżeństwa. Tylko w ścisłym zjednoczeniu z Jezusem będziecie mogli realizować swoje najważniejsze powołanie, jakim jest dojrzewanie do miłości, czyli stawanie się świętymi – a więc takimi, jakimi Bóg pragnie, abyście byli.
Tym, co najcenniejszego jako rodzice możecie dać swoim dzieciom, jest wasza wzajemna miłość małżeńska. Radość miłości rodzi się tylko w stanie łaski uświęcającej – a więc w sercach czystych, całkowicie oddanych Jezusowi. Trzeba więc każdego dnia prosić na modlitwie o dar czystego serca, natychmiast powstawać z każdego ciężkiego upadku w spowiedzi świętej oraz przyjmować Jezusa w Eucharystii. Pan Jezus pragnie każdego dnia uzdrawiać Wasze małżeńskie relacje, uczyć Was wzajemnego przebaczania, współcierpienia i cierpliwego niesienia brzemion współmałżonka.
 
Aby włączyć się do RCSM, wystarczy pragnienie pójścia przez życie z Jezusem, któremu się przekazuje funkcję Głowy Rodziny. Zachęcamy Was gorąco: pójdźcie razem ze swoimi współmałżonkami do spowiedzi, a po przyjęciu Komunii św. wspólnie odmówcie Modlitwę zawierzenia RCSM:
 
„Panie Jezu, dziękujemy Ci, że ukochałeś nas miłością bez granic, nie wahając się nawet oddać życie za nas. Dziękujemy Ci za to, że Twoja miłość chroni nas od zła, podnosi nas z największych upadków i leczy nasze najboleśniejsze rany. Dziękujemy Ci za Twoją obecność w sakramencie małżeństwa i za to, że u Ciebie zawsze możemy znaleźć lekarstwo na każde zło i siłę do pokonywania wszelkich trudności i kryzysów. Oddajemy Ci naszą pamięć, rozum, wolę, dusze i ciała wraz z naszą płciowością. Przyrzekamy codziennie spotykać się z Tobą na wspólnej modlitwie i w lekturze Pisma św., w częstym przyjmowaniu Komunii św. i w adoracji Najświętszego Sakramentu. Postanawiamy regularnie przystępować do sakramentu pojednania, nie ulegać zniechęceniu i natychmiast podnosić się z każdego grzechu. Postanawiamy nie kupować, nie czytać i nie oglądać czasopism, programów ani filmów o treściach pornograficznych. Przyrzekamy nie używać żadnych środków antykoncepcyjnych i rezygnujemy z samej postawy antykoncepcyjnej. Przyrzekamy być zawsze gotowymi na przyjęcie każdego dziecka, które Ty, Panie, pragniesz powołać do istnienia. Pragniemy być dla nich dobrymi wychowawcami, własną postawą i własnym świadectwem ukazującymi drogę do Ciebie. Panie Jezu, ucz nas systematycznej pracy nad sobą, umiejętności kontrolowania naszych pobudzeń seksualnych i emocji. Prosimy Cię o odwagę w codziennym przeciwstawianiu się złu, abyśmy unikali wszystkiego, co uzależnia i zniewala, a przede wszystkim narkotyków, alkoholu i nikotyny. Ucz nas tak postępować, aby w naszym życiu najważniejsza była miłość. Maryjo, Matko nasza, prowadź nas drogami wiary do samego źródła miłości – do Jezusa. Za bł. Janem Pawłem II pragniemy całkowicie zawierzyć się Tobie: »Totus Tuus, Maryjo«! W Twoim Niepokalanym Sercu składamy całych siebie, wszystko, czym jesteśmy, każdy nasz krok, każdą chwilę naszego życia. Amen!”.
 
Odmawiajcie wspólnie tę modlitwę każdego dnia, aby przypominać sobie zobowiązania wynikające z sakramentu małżeństwa. Poinformujcie redakcję o swoim przystąpieniu do RCSM (formularz na dole).
Prześlijcie nam swoje imiona, nazwisko, dokładny adres, datę zawarcia sakramentu małżeństwa, swoje daty urodzenia oraz datę swego dołączenia do RCSM. Będziemy mogli wtedy wpisać Was do Księgi czystych serc i przesłać Wam specjalne błogosławieństwo.
Dzielcie się z innymi skarbem wiary i własnego doświadczenia życia w łasce sakramentu małżeństwa przez napisanie i przesłanie do redakcji świadectwa. Niech Jezus pogłębia i umacnia Waszą wzajemną miłość.
 
Z Chrystusowym błogosławieństwem
ks. M. Piotrowski wraz z zespołem redakcyjnym

 


Formularz kontaktowy
Imię i Nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon:
   
Temat
Wiadomość

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86