Dzisiaj jest: niedziela 22.09.2019 | Imieniny:

Ruch Wiernych Serc

Wszystkich przeżywających kryzys w małżeństwie (na każdym jego etapie), małżonków będących w separacji, małżonków, którzy są po rozwodzie, ale pomimo rozwodu chcą być wiernymi sakramentalnemu przymierzu małżonków z Bogiem, wszystkich małżonków, którzy poważnie traktują zawarty w dniu ślubu sakrament małżeństwa i decydują się żyć w wierności i czystości aż do śmierci, zapraszamy do Ruchu Wiernych Serc.


Czy chciałbyś być szczęśliwy w swoim trudnym małżeństwie?

Zapraszamy małżonków sakramentalnych do Ruchu Wiernych Serc:

 
- wszystkich przeżywających kryzys w małżeństwie (na każdym jego etapie),
- małżonków będących w separacji,
- małżonków, którzy są po rozwodzie, ale pomimo rozwodu chcą być wiernymi sakramentalnemu przymierzu małżonków z Bogiem,
- wszystkich małżonków, którzy poważnie traktują zawarty w dniu ślubu Sakrament Małżeństwa i decydują się żyć w wierności i czystości aż do śmierci.

Co to jest RWS?

Ruch Wiernych Serc powstał w oparciu o wspólnotę „Sychar”, istniejącą od 2003 roku. Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR (www.sychar.org) jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa (www.kryzys.org), które przeżywa kryzys.

Warunki przystąpienia do Ruchu Wiernych Serc

redakcja

Ruch Wiernych Serc jest dla małżonków sakramentalnych, którzy chcieliby się stać silni Bogiem i umacniać się Jego łaską płynącą z sakramentów świętych, a w trudnych sytuacjach poprzez przyjęcie zobowiązań: aby być w łasce uświęcającej i zawierzyć z całą swoją siłą Chrystusowi.

 

Modlitwy RWS

Oprócz obowiązkowej Modlitwy zawierzenia, zaleca się, by uczestnicy Ruchu Wiernych Serc codziennie modlili się o odbudowanie swojego małżeństwa, o siedem darów Ducha Świętego oraz powierzali siebie i swoich bliskich w Koronce do Miłosierdzia Bożego i w modlitwie różańcowej.

Zapraszamy na spotkania RWS

Z początkiem roku akademickiego 2015/2016 zaczyna się kolejny cykl spotkań Ruchu Wiernych Serc - w Warszawie i w Krakowie.

Zdrada małżeńska i rozstanie - dr hab. Mieczysław Guzewicz

Zapraszamy do obejrzenia audycji o zdradzie, świętości i odpowiedzialności.

Kryzys małżeński - sytuacje najtrudniejsze

Rekolekcje Wspólnoty SYCHAR ( Porszewice 19-21.04.2013 r.) ks. dr Marek Dziewiecki "Przysięga małżeńska i jej konsekwencje".

Ks. Marek jest Krajowym Duszpasterzem Powołań. 

Regularne spotkania RWS w Warszawie

Mamy rocznicę funkcjonowania grupki RWS w Warszawie!

22 stycznia 2015 r. zapraszamy na Mszę (w kościele), prelekcję i małe conieco!

Modlitwa za kochankę/kochanka mojego współmałżonka/mojej współmałżonki

Pan Jezus mówi jasno i jednoznacznie: „jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo” (Mk 10,12). Obie cudzołożące osoby – niewierna żona (mąż) i jej kochanek (jego kochanka) – popełniają grzech śmiertelny i rozpaczliwie potrzebują nawrócenia.

Dzień skupienia RWS w Poznaniu

12 lutego 2011 r. w Poznaniu odbył się dzień skupienia Ruchu Wiernych Serc

Wrocław: Msza św. w intencji RWS oraz koncert

W niedzielę 8 maja 2011 r. o godz.13:00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Opiekunki Małżeństw i Rodzin we Wrocławiu, przy ul. Kruczej została odprawiona Msza Świętą w intencji Ruchu Wiernych Serc z podziękowaniem za beatyfikację Jana Pawła II. Po Mszy Św. wspaniały zespół "Moja Rodzina" zagrał kilkanascie utworów, które były jednocześnie modlitwą. W przerwie koncertu została wygłoszona krótka prelekcja "Wierność miłości małżeńskiej - to wierność Bogu i Kościołowi".

Rekolekcje RWS

Mirosław Rucki

W dniach 1-3 lipca 2011 odbyły się trzecie już rekolekcje Ruchu Wiernych Serc. Miejscem rekolekcji były Gidle k.Radomska, gdzie mieści się sanktuarium Patronki naszego ruchu.

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86