Dzisiaj jest: wtorek 22.10.2019 | Imieniny:

Co to jest RWS?

2011-05-30

Ruch Wiernych Serc powstał w oparciu o wspólnotę „Sychar”, istniejącą od 2003 roku. Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR (www.sychar.org) jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa (www.kryzys.org), które przeżywa kryzys.

Ruch Wiernych Serc skupia się wokół czasopisma "Miłujcie się!", które przyjmuje zgłoszenia nowych członków, prowadzi Księgę Wiernych Serc oraz publikuje świadectwa i artykuły zachęcające do trwania w wierności i przezwyciężania kryzysów zgodnie z zamysłem Bożym.

 

Ruch Wiernych Serc powstał w Dniu Najświętszego Serca Pana Jezusa – 30 maja 2008 r. Dnia 18 października 2008 o godz. 18.00, we Wrocławiu w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Opiekunki Małżeństw i Rodzin, odbyła się uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Jego Eminencji Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza oraz zaproszonych gości. Wśród gości byli duszpasterz rodzin z Zielonej Góry ksiądz Dariusz Orłowski oraz ojciec przeor Marek Grzelczak OP z Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Za zgodą tamtejszego zgromadzenia OO.Dominikanów, Matka Boża Gidelska została wybrana na patronkę RWS.

 

Współpracując aktywnie z Bogiem Jezusem Chrystusem w każdej sytuacji, nawet po ludzku patrząc beznadziejnej, możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo – Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem – trwa nadal. Nadal są mężem i żoną, i jako tacy staną przed Bogiem. Sakrament małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji.

 

W Biblii miejscowość Sychar jest szczególnym miejscem spotkania Jezusa z Samarytanką. Tam Bóg uświadamia nam, że On jest Źródłem Wody Żywej, i że On może podnieść nas z upadku, kiedy zawierzymy Mu siebie bezgranicznie. Jezus jest źródłem, jest więc wszystkim, co może być dla nas najlepsze. Jezus prowadzi wprost do Boga Ojca.

Wierząc w to głęboko, ufając Bogu ponad wszystko, pragniemy zaprosić wątpiących i szukających wsparcia do Ruchu Wiernych Serc. Oznacza to podjęcie się pewnych zobowiązań i korzystanie z wzajemnego duchowego wsparcia.

Zobowiązania i warunki przystąpienia są podane tutaj.

 

Strona główna Ruchu Wiernych Serc

e-mail: rewrckjra@milujciesie.org.plrws pokaż .pl
 

 

Zachęcamy również do przeczytania artykułów:

 

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86