Dzisiaj jest: niedziela 18.08.2019 | Imieniny:

Rekolekcje RWS

2011-07-04

autor: Mirosław Rucki
W dniach 1-3 lipca 2011 odbyły się trzecie już rekolekcje Ruchu Wiernych Serc. Miejscem rekolekcji były Gidle k.Radomska, gdzie mieści się sanktuarium Patronki naszego ruchu.
Drugie rekolekcje Ruchu Wiernych Serc odbyły się w dniach 11-13 czerwca 2010 r. Pod wieloma względami było to wyjątkowe spotkanie z Bogiem. Nie miało ono na celu ani przekazanie uczestnikom jakichś nowych informacji, ani pobudzenie do jakichś niezwykłych emocji. Chodziło o doświadczenie obecności Boga i umocnienie w decyzji trwania w Nim. Charyzmatem Ruchu Wiernych Serc jest przecież właśnie trwanie w Bogu, dążenie do przezwyciężenia kryzysu małżeńskiego wyłącznie w zgodzie z Biblią i nauka Kościoła, oraz zachowanie wierności małżonkowi sakramentalnemu nawet w sytuacji jego odejścia i zdrady.
Kiedy myślę o tych rekolekcjach, nasuwa mi się porównanie do opisu spotkania z Bogiem proroka Eliasza (1Krl 19,11-12):
A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały [szła] przed Panem; ale Pan nie był w wichurze. A po wichurze - trzęsienie ziemi: Pan nie był w trzęsieniu ziemi. Po trzęsieniu ziemi powstał ogień: Pan nie był w ogniu. A po tym ogniu - szmer łagodnego powiewu.
Tak, Pan Bóg był właśnie w tym łagodnym powiewie, który niósł ochłodę i ukojenie. Wcześniej przeżyliśmy kryzys – wichura, trzęsienie ziemi, ogień – a teraz zgromadziliśmy się tutaj, by spotkać Go w powiewie łagodnego wiatru.
Czuję się bardzo umocniony tym, co widziałem. Przekonałem się na własne oczy, że z Panem Jezusem można być skrzywdzonym, ale nie zostać bezsilną ofiarą. Można cierpieć, ale nie załamać się. Można mieć nadzieję wbrew nadziei, przebaczać i zapraszać Boga do działania w swoim życiu i w życiu innych.
Modlimy się za uczestników rekolekcji i za wszystkich członków Ruchu Wiernych Serc, by trwali w swojej decyzji i w jedności z Bogiem. Zachęcamy i Was do modlitwy za członków RWS, którzy dają piękne świadectwo wiary i nie uginają się pod presją cierpienia, niezrozumienia, a nawet wrogości. I może się to wydać dziwne, ale w Ruchu Wiernych Serc są również szczęśliwi małzonkowie. Bóg naprawdę działa, a oni wiedzą, Komu zawdzięczają swoje szczęście...

 

Dom rekolekcyjny w Gidlach

 

O. Marek odprawia Mszę św. w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

 

 

Galeria zdjęć jest dostępna na stronie www.rws.org.pl

Strona Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

 

 

Pierwsze rekolekcje Ruchu Wiernych Serc miały miejsce w dniach 19-21.06.2009 r. Opiekunem rekolekcji był przeor klasztoru Marek Grzelczak OP, który wygłosił trzy konferencje: "O Eucharystii", "O modlitwie" oraz "O Matce Bożej".

 

Polecamy krótki film http://www.youtube.com/user/RuchWiernychSerc

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86