Dzisiaj jest: wtorek 22.10.2019 | Imieniny:

Wrocław: Msza św. w intencji RWS oraz koncert

2011-05-09

W niedzielę 8 maja 2011 r. o godz.13:00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Opiekunki Małżeństw i Rodzin we Wrocławiu, przy ul. Kruczej została odprawiona Msza Świętą w intencji Ruchu Wiernych Serc z podziękowaniem za beatyfikację Jana Pawła II. Po Mszy Św. wspaniały zespół "Moja Rodzina" zagrał kilkanascie utworów, które były jednocześnie modlitwą. W przerwie koncertu została wygłoszona krótka prelekcja "Wierność miłości małżeńskiej - to wierność Bogu i Kościołowi".

 

 

 

Zespół Moja Rodzina to nie tylko zespół muzyki chrześcijańskiej, ale zespół, który ewangelizuje. Poniżej świadectwo:

 

 

Moje Małżeństwo i Rodzina
 
Z moim mężem Arturem po raz pierwszy spotkałam się w VI klasie Szkoły Podstawowej w Glinojecku. Między nami jako dziećmi zrodziła się bardzo silna więź. Nie potrafiliśmy ze sobą rozmawiać, patrzeć sobie w oczy, bo się po prostu siebie wstydziliśmy. Tak więc pisaliśmy do siebie listy, które przechowuję do dnia dzisiejszego. Moi Rodzice podjęli decyzję o wyprowadzce, a więc rozstaliśmy się, ale utrzymywaliśmy kontakt listowny, dzieliło nas, bagatela, 500 km. Czas szkoły średniej i studiów to sporadyczne spotkania, głównie w czasie wakacji i na szlaku Płockiej Pielgrzymki. Zawsze jednak wiedzieliśmy, że jesteśmy sobie przeznaczeni. Byliśmy młodzi, zakochani i pewni, że Pan Bóg nas kocha. Ślub był wzruszający i piękny, a potem życie – wielka przygoda. Mieszkaliśmy na stancji w Lublinie, urodziła się Antosia. Była wcześniakiem, ważyła 1500g, tak więc poważne doświadczenie na sam początek naszej drogi. Przeprowadziliśmy się do rodzinnej miejscowości Artura, pracowałam jako nauczyciel, a on prowadził dom kultury. Na świat przychodziły kolejne dzieci: Gabryś, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz. Wszystkie przez cesarskie cięcie. Zawsze było trudno, utrata pracy, problemy finansowe, kłopoty ze zdrowiem, ale też zawsze była miłość, wsparcie rodziny i Boża Opatrzność.

 

Jesteśmy rodziną wielodzietną, która stara się dbać o więzi, priorytetem w naszym życiu jest wiara, a Pan ma w nim centralne miejsce. Jeśli nawet popełniamy błędy, a oczywiście ich nie brakuje, spotykamy się na wieczornej modlitwie, rozmowie, każdy ma prawo do wypowiedzi, co go boli, jakie ma marzenia, co mu przeszkadza, czego oczekuje itd. Między nami małżonkami, w jakiś fenomenalny sposób trwa ciągle niezwykła miłość, pełna czułości, którą często sobie okazujemy. Dzieci to widzą i uczą się jak wygląda relacja, jak należy rozwiązywać problemy, jak trwać wspólnie w trudnościach różnego kalibru. Dużo pracujemy i zachęcamy też do pracy nasze dzieci, tak więc chodzą do dwóch szkół, każdy gra na instrumencie. Znaleźliśmy wspólną płaszczyznę, która nas zespala – to muzyka. W naszym przypadku okazało się, że jest wyjątkową modlitwą, dzieci zaczęły komponować, Antosia i Gabryś zaczęli nas zasypywać swoimi pomysłami. Poczuliśmy, że jesteśmy gotowi na poważny krok. Zespół Moja Rodzina, to nie tylko zespół muzyki chrześcijańskiej, ale zespół, który ewangelizuje. Czujemy w sobie niezwykłą potrzebę dzielenia się swoim życiem. Mamy nadzieję, że dzieci zabiorą w swoje życie dorosłe przesłanie, które nam przyświeca, że będą potrafiły radzić sobie z porażką, stresem, będą umiały stawiać czoła różnym problemom i przede wszystkim, że będą mieć pewność, że trzeba się często zanurzać w Boże Miłosierdzie, być ufnym i odważnym, bo Pan Bóg nigdy nikogo nie pozostawia samego.
 
 Aldona Wiśniewska (mama)
Kontakt z zespołem:
23 674 01 27, kom.: 516 044 442
poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86