Dzisiaj jest: wtorek 20.08.2019 | Imieniny:

Król Saud uczy nas tolerancji

2013-04-02

autor: AINA

35 etiopskich chrześcijan przebywa za kratkami od 15 grudnia 2011 roku za to, że modlili się wspólnie w prywatnym mieszkaniu w miejscowości Dżedda w Arabii Saudyjskiej.

Pomimo nacisków międzynarodowych władze Arabii Saudyjskiej nie tylko nie chcą wypuścić więźniów, ale nie robią nic, by poprawić warunki ich uwięzienia i dopuścić do nich lekarzy. Zgodnie z prawem Arabii Saudyjskiej, więźnia można przetrzymywać w nieskończoność bez śledztwa i postawienia mu zarzutów prawnych.

Takie postępowanie z wyznawcami Chrystusa nie przeszkadza Arabii Saudyjskiej w prowadzeniu licznych inicjatyw na rzecz tolerancji religijnej na całym świecie. W czerwcu 2008 roku kraj ten był inicjatorem dialogu międzyreligijnego w Hiszpanii, a w roku 2011 utworzył centra promujące tolerancje i wzajemne porozumienie między religiami w Wiedniu. Również w Polsce powstało Międzynarodowe Centrum Promocji Dialogu, Współpracy Kulturalnej i Edukacji im. Króla Abdullaha Bin Abdulaziza Al-Sauda, dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu ze strony Króla Arabii Saudyjskiej1. Jednak w samej Arabii Saudyjskiej nie istnieje nic, co przypominałoby tolerancję religijną.
Zachęcamy do modlitwy w intencji uwięzionych chrześcijan oraz ich prześladowców.
 
 

Więcej o islamie możesz przeczytać w książkach:

Bez względu na cenę – Joseph Fadelle

Czy Koran jest słowem Bożym? – Raszid Al-Maghribi

_____________________________________________________________________________________________

1 Prócz tego Król Arabii Saudyjskiej jest od 2005 r. kawalerem Orderu Uśmiechu, została mu przyznana nagroda Lecha Wałęsy w 2008 r. oraz Order Orła Białego.

poprzedni wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86