Dzisiaj jest: niedziela 18.08.2019 | Imieniny:

Chrześcijanie żywą tarczą dla HAMASU

2014-10-16

2000 muzułmanów znalazło schronienie w kościele w Gazie. Potem przyszli bojówkarze HAMASu i przez 4 tygodnie ostrzeliwał Izrael rakietami z dachu kościoła.

Arcybiskup greckoprawosławny Aleksy mówi: "Islam ustanaiwa zasady, którym cała Gaza musi się podporządkować, i musimy robić wszystko, co każe nam HAMAS. Gdybyśmy okazali sprzeciw, czekają nas przerażające konsekwencje".

Jeden z mieszkańców Gazy powiedział do kamery: "Izrael atakuje szpitale, szkoły, meczety. Dlaczego to robią? Nie wiem! Zapytajcie ich! Dali mi 5 minut na opuszczenie domu, po czym zbombardowali mój dom!"

Komentator wyjaśnia, że w domu tego człowieka Hamas przechowywał broń i amunicję. Ciekawe, czy HAMAS szykując atak terrorystyczny np. w supermarkecie izraelskim ogłasza, że za 5 minut wybuchnie tu bomba? A przecież niejednokrotnie takie ataki miały miejsce: terroryści samobójcy wysadzali się w powietrze w marketach, w autobusach, w dyskotece i nawet na przyjęciu z okazji żydowskiego święta Paschy.

 

Obejrzeć wywiad z arcybiskupem Aleksym można tutaj

 

Czytaj również: Gaza: Przymusowa islamizacja chrześcijan

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86