Dzisiaj jest: wtorek 22.10.2019 | Imieniny:

Kolejna masakra chrześcijan w Egipcie

2011-10-31

Koptowie wyszli na ulicę w proteście wcześniejszej próby zniszczenia kościała w prowincji Aswan przez muzułmańskich fundamentalistów. Wojsko zaatakowało pochód, zabijając co namniej 24 i raniąc 213 osób.

Chrześcijańska mniejszość jest w Egipcie dyskryminowana i często w przeszłości dochodziło do napięć między muzułmanami a mniejszością koptyjską. Jak jednak twierdzą aktywiści i obserwatorzy wczorajsze wydarzenie nie miało podłoża wyznaniowego, ale wynikało głównie z frustracji związanej z agresywnym podejściem wojska do protestujących i dążeń do przejęcia władzy przez wojskowych.

źródło: Fronda

 

 Naoczny świadek wydarzeń, jeden z organizatorów protestu, prawnik Hany Ramsis opowiada, że atak wojska był dla Koptów totalnym zaskoczeniem. Żołnierze rzucili się na demonstrujących chrześcijan z okrykami "Allah Akbar".

O prześladowaniach Koptów, rdzennych mieszkańców Egiptu wyznających wiarę w Chrystusa, można przeczytać więcej na stronie www.copts.com/english/

 

W intencji ofiar masakry oraz ich rodzin w dniu 10.10.2011 została odprawiona Msza św. w Tarnowie Podgórnym. Wspólnota parafialna zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w niedzielę 16.10 z błaganiem o opiekę Bożą dla prześladowanych chrześcijan oraz o łaskę nawrócenia dla oprawców.

 

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86