Dzisiaj jest: wtorek 22.10.2019 | Imieniny:

Muzułmanie zaatakowali protestujących chrześcijan w Egipcie

2011-05-26

Krwawe ataki przeszkadzają Koptom w dochodzeniu sprawiedliwości.

 

W niedzielę 15 maja w Maspero zostali zaatakowani koptyjscy chrześcijanie, którzy zebrali się, by zaprotestować przeciwko bezprawnemu zaaresztowaniu i uwięzieniu 17 Koptów, jak również by domagać się wszczęcia postepowania karnego przeciwko organizatorom noworocznych masakr w Aleksandrii i innych miastach Egiptu. Protest miał charakter „sit-in”. Około północy dwaj muzułmanie Salafici usiłowali wedrzeć się na plac zajęty przez protestujących przez nie chronione wejście. Kiedy próbowano ich zatrzymać, zaczęli strzelać z pistoletów. Jeden z nich uciekł, a drugiego zatrzymano i przekazano policji. Okazało się, że jest to absolwent wyższej uczelni muzułmańskiej Al-Azhar w Kairze.
W tym samym czasie inna grupa muzułmanów zaatakowała protestujących Koptów z mostu, znajdującego się w pobliżu zajętego przez nich placu. Z minibusu, który zatrzymał się na moście, wyskoczyła grupa Salafitów i obrzuciła siedzących na dole chrześcijan koktajlami Mołotowa i kamieniami.
Około pierwszej w nocy grupa muzułmanów okrążyła protestujących Koptów, strzelając do nich i rzucając koktajle Mołotowa. Dziesiątki rannych chrześcijan zabrano do Szpitala Koptyjskiego, a łódź należąca do telewizji, znajdująca się na Nilu, została spalona.
 
źródło: aina.org
poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86