Dzisiaj jest: piątek 20.09.2019 | Imieniny:

Krew irackich męczenników

2011-02-03

 

Żadnych dekoracji, żadnej pasterki, żadnej liturgii z okazji Bożego Narodzenia. Nawet św. Mikołaj nie pokazał się na irackich ulicach po tym, jak chrześcijańscy przywódcy w tym kraju odwołali uroczystości z okazji Bożego Narodzenia. Powodem były kolejne pogróżki ze strony Al-Qaidy wobec kurczącej się z dnia na dzień wspólnoty irackich chrześcijan można przeczytać na stronie szlomo.pl. Niestety, islamiści nie zadowolili się tym, że "niewierni" obchodzili święta Bożego Narodzenia w strachu i w skrytosci. 10 ataków bombowych przeprowadzonych w ostatnich dniach roku 2010 pozostawiło ponad 20 rannych, zabierając życie dwóch osób. Bomby podkładano w domach lub przed domami, gdzie mieszkają Asyryjczycy, należący do Kościoła Chaldejskiego.
Po masakrze w kościele NMP w Bagdadzie pod koniec października, kiedy zginęło 58 osób, około tysiąca rodzin chrześcijańskich uciekło z Bagdadu. Część schroniła się w północnym Iraku, gdzie jeszcze mozna znaleźć miejscowości 100% zamieszkałe przez chrześcijan, część uciekła za granicę do Turcji, Syrii i Jordanii.

W roku 1948 ONZ przyjęła Konwencję, w której artykuł 2 podawał definicję ludobójstwa, według której zabijanie ludzi ze względu na ich przynależność rasowa lub religijną powinno byc traktowane jako zbrodnia przeciwko ludzkosci. Iraccy chrześcijanie są ofiarami takiej własnie zbrodni ze względu na swoją przynależność do Chrystusa. Organizatorzy prześladowań i ataków otwarcie wzywaja do fizycznego unicestwienia pozostających w Iraku wyznawców Pana Jezusa.

Niestety, krew męczenników chrześcijańskich jest przelewana nie tylko w Iraku, gdzie toczy się wojna. W Egipcie nie ma żadnej wojny, nie ma żadnej "agresji" na muzułmański kraj - a zbrodnie na ludnosci chrześcijańskiej są jeszcze bardziej krwawe i przerażające. Również w Europie, Ameryce i Australii nasilaja się pogróżki pod adresem chrześcijan ze strony islamistów. W Internecie islamiści publikują listy chrześcijan, którzy uciekli z krajów arabskich do Kanady i Austrii, z pogróżkami: "Mudżahidzi zetną im głowy". Ta sama organizacja, która zorganizowała masakrę w Bagdadzie 31 października, zorganizowała również atak samobójczy w Sztokholmie. Koptowie mieszkający w Paryżu otrzymują pogróżki, zapowiadające ataki na ich parafię. To samo dzieje się w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

 

Jesteśmy świadkami narastającej fali przemocy antychrześcijańskiej...

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86