Dzisiaj jest: piątek 20.09.2019 | Imieniny:

Porwanie i zabójstwo chrześcijanina w Iraku

2011-07-06

Aszur miał obcięte uszy, wydłubane oczy i ściętą głowę, a jego twarz była obdarta ze skóry. Obok ofiary znaleziono kartę z napisem po arabsku o treści: „Taki będzie los każdego, kto nie szanuje islamskiego zakazu pracy w piątek”.

Aszur Jakub Isa, mieszkaniec irackiego miasta Kirkuk, jak co dzień przed pójściem do pracy, 13 maja 2011 r. przy drzwiach swojego domu pocałował swoją żonę i dwójkę małych dzieci, nie wiedząc, że już nigdy więcej ich nie zobaczy.

W południe Aszur został porwany przez grupę zamaskowanych osób i wyprowadzony w nieznane miejsce. Wieczorem zadzwonił telefon. Odebrała go żona porwanego: „Twój mąż należy do niewiernych. Jest on w naszych rękach. Uwolnimy go po zapłaceniu okupu w wysokości stu tysięcy dolarów. W przeciwnym razie zginie. Nie powinien był pracować w piątek, w dniu wolnym od pracy”.

Przez sobotę i niedzielę trwała zbiórka pieniędzy, a wyznawcy Chrystusa modlili się o jego uwolnienie. W poniedziałek policja poinformowała rodzinę o znalezieniu ciała porwanego przy „Czwartym Moście w Kirkuku”. Aszur został zamordowany.
Nikt ze świadków nie mógł sobie wyobrazić takiego bestialstwa i zezwierzęcenia katów. Ofiara miała obcięte uszy, wydłubane oczy i ściętą głowę, a jego twarz była obdarta ze skóry. Obok ofiary znaleziono kartę z napisem po arabsku o treści: „Taki będzie los każdego, kto nie szanuje islamskiego zakazu pracy w piątek”.

Pogrzeb Aszura odbył się w poniedziałek, 16 maja 2011 r., w asyryjskim kościele pod wezwaniem św. Jerzego.
W liście wysłanym do Ankawa.com arcybiskup Louis Sako napisał: „Jest to zbrodnia bez precedensu wobec niewinnego człowieka. Nie po raz pierwszy odczuwam wielki ból i głęboki smutek, a wraz ze mną każdy dobry człowiek, który żyje w Iraku. W tym kraju od lat giną ludzie za nic. Jest to nieodwracalna krzywda wobec niewinnego człowieka i jego młodej rodziny. Nikt i nic nie może usprawiedliwić takiego czynu. Czy ci, którzy nazywają siebie mudżahedinami niczego innego nie potrafią, jak zabijanie przypadkowych ludzi? Nikt nie powinien tego tolerować, bez względu na religię, którą wyznaje i grupę etniczną, do której należy. Wszyscy jesteśmy obywatelami Iraku i powinniśmy razem stawić czoło złu i po raz kolejny domagamy się od władzy, aby chroniła swoich obywateli”.

 

Więcej szczegółów na www.szlomo.pl oraz www.ankawa.com

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86