Dzisiaj jest: piątek 20.09.2019 | Imieniny:

"Prawdopodobnie, w Mosulu nie pozostał ani jeden chrześcijanin"...

2014-07-24

Arcybiskup Amel Nona opowiada: "Otrzymalismy pogróżki... teraz wszyscy wierni uciekli z miasta. Zastanawiam się, czy kiedykolwiek tu powrócą".

 

Jak donosi BBC News, 500 tys. osób musiało uciekać z Mosulu, kiedy islamiści zaatakowali to miasto w północnym Iraku leżące w pobliżu ruin starożytnej Niniwy.

Do roku 2003 mieszkało tu 35 tys. Asyryjczyków (w większości należących do katolickiego kościoła Chaldejskiego), w tej chwili prawdopodobnie nie zostało ani jednego. Uchodźcy chrześcijańscy już od 5 godziny rano 10 czerwca szukali schronienia w pobliskich wioskach, gdzie od tysiącleci mieszkają Asyryjczycy. Arcybiskup Nona, który w tym dniu przebywał w sanktuarium Tal Kaif niedaleko Mosulu osobiście zaangażował się w organizowanie noclegów dla nich w szkołach i pustych domach.

 

Więcej wypowiedzi arcybiskupa Nony na srtonie zenit.org

 

O tym, jak chrześcijańska miejscowość Raqqa została całkowicie zislamizowana po zajęciu jej przez ekstremistów muzułmańskich, czytaj tutaj>>>

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86