Dzisiaj jest: niedziela 18.08.2019 | Imieniny:

Izrael jedynym miejscem na Bliskim Wschodzie, gdzie chrześcijanie są bezpieczni

2015-01-05

Grecko-prawosławny ksiądz Gabriel Nadaf, przywódca aramejskiej mniejszości chrześcijańskiej w Izraelu, przemawiała przed UNHRC (Rada Praw Człowieka ONZ) we wtorek mocno popierając żydowskie państwo.

Pomimo tego, że przemawiał przed organizacją, która konsekwentnie potępiała Izrael - ostatnia powołała stronniczą komisję do zbadania „zbrodni wojennych” Izraela w Gazie i pochwalała „osiągnięcia” w prawach człowieka Hamasu i Kataru wspierającego ISIS (Islamskie Państwo Syrii i Iraku) - Nadaf przemawiał stanowczo wzywając świat do poparcia Izraela w walce z terroryzmem.

„Na całym Bliskim Wschodzie w ciągu ostatnich 10 lat co roku mordowano 100 tys. chrześcijan. Oznacza to, że co 5 min. jest zabijany za wiarę chrześcijanin”, relacjonował ks. Nadaf. „Ci, którzy byli w stanie uciec, uciekli... Ci, którzy pozostali, są obywatelami drugiej, jeśli nie trzeciej kategorii, poddani muzułmańskim rządom”.

 

Czytaj całość na Virtual Jerusalem

Zobacz też art. Nie jesteśmy Arabami. Jesteśmy chrześcijanami, którzy mówią po arabsku

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86