Dzisiaj jest: czwartek 22.08.2019 | Imieniny:

Korea Północna: 50 tys. chrześcijan w łagrach

2013-01-03

O uwolnienie 50 tys. chrześcijan z łagrów Korei Północnej zaapelowały do nowego przywódcy tego kraju organizacje broniące wolności wyznania.

Zdaniem organizacji Christian Solidarity Worldwide i Open Doors zmiany polityczne zachodzące obecnie w rządzonym przez dynastię Kimów reżimie są długo oczekiwaną okazją, by domagać się wolności wyznania i poszanowania praw człowieka dla Koreańczyków. Chrześcijańskie organizacje apelują do Kim Dzong Una o zakończenie krwawych prześladowań wyznawców Chrystusa i złagodzenie reżimu, jaki panował w czasie dyktatury jego ojca i dziadka. W więzieniach Korei Północnej przebywa co najmniej ćwierć miliona skazanych. Wśród nich są wyznawcy Chrystusa odbywający kary tylko i wyłącznie z powodu wyznawanej wiary. Obywatele doświadczają obozów pracy i tortur a na porządku dziennym są masowe egzekucje, mające na celu sterroryzowanie poddanych. Wieloletnią plagą, z jaką muszą się zmierzyć mieszkańcy tego izolowanego reżimu, jest katastrofalny głód.

Radio Vaticana

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86