Dzisiaj jest: piątek 20.09.2019 | Imieniny:

Asia Bibi skazana na śmierć

2011-03-17

Asia Bibi, chrześcijanka z Pakistanu i matka dwójki dzieci, została 7 listopada 2010 r. skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.

 

Nałożono na nią także grzywnę w wysokości równej w przeliczeniu około 3160 zł, co odpowiada dwuipółrocznym zarobkom robotnika w Pakistanie.
Jest ona pierwszą kobietą skazaną na śmierć za bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Jej proces trwał ponad 16 miesięcy. Dla Asii Bibii i jej bliskich, którzy liczyli na jej szybki powrót do domu z więzienia, wyrok ten jest szokujący i druzgocący. Choć dotychczas nikt skazany na śmierć za bluźnierstwo w Pakistanie nie został stracony, to jednak Asia Bibi może teraz spędzić wiele lat w straszliwych warunkach panujących w celi śmierci, oczekując na rozpatrzenie jej ewentualnej apelacji przez Sąd Najwyższy.
Istnieje obawa, że wyrok na Asię Bibi może stanowić niebezpieczny precedens. Inna chrześcijanka, Martha Bibi, jest obecnie postawiona przed sądem w Lahore także za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.
Módlmy się za Asię Bibi i jej bliskich, aby Pan wzmocnił ich w tych jakże trudnych chwilach. Prośmy Boga o jej szybkie uwolnienie. Módlmy się za wszystkich chrześcijan w Pakistanie, aby Bóg obdarzył ich siłą do wytrwania i niezłomną nadzieją. Prośmy Boga, aby otworzył serca pakistańskich muzułmanów na światło Ewangelii.
-------------------------------
Asia Bibi (właściwie: Asia Noreen) ma 45 lat i pochodzi z wioski Ittanwali. Jest żoną Ashiqa Masiha (50 l.) i matką pięciorga dzieci. W ich wiosce żyje ok. 1500 rodzin, z czego tylko 3 są chrześcijańskie.
Muzułmanki z wioski wielokrotnie naciskały na Asię, aby przeszła na  islam. 19 czerwca 2009 r. w trakcie ożywionej dyskusji Asia opowiedziała treść Ewangelii, podkreślając, że Jesus Chrystus zmarł za nasze grzechy, a następnie zmartwychwstał, czego nie uczynił Mahomet. Po tej wypowiedzi została pobita przez muzułmanki, a następnie uwięziona. Z głośników meczetu zapowiadano, że chrześcijanka za karę będzie miała zaczernioną twarz i zostanie przewieziona przez wioskę na ośle. Chrześcijanie poinformowali policję, która zabrała Asię do aresztu, zanim dokonano samosądu. Nalegali też, aby policja zrezygnowała z oskarżenia jej o bluźnierstwo, ale urzędnicy zapowiedzieli, że muszą to uczynić, gdyż są naciskani przez islamskich przywódców.
7 listopada 2010 r., po trwającym ponad 16 miesięcy procesie, została jako pierwsza kobieta w Pakistanie skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Nałożono na nią także grzywnę w wysokości równej w przeliczeniu około 3160 zł, co odpowiada dwuipółrocznym zarobkom robotnika w Pakistanie. Dla Asii Bibii i jej bliskich, którzy liczyli na jej szybki powrót do domu z więzienia, wyrok ten jest szokujący i druzgocący. Choć dotychczas nikt skazany na śmierć za bluźnierstwo w Pakistanie nie został stracony, to jednak Asia Bibi może teraz spędzić wiele lat w straszliwych warunkach panujących w celi śmierci, oczekując na rozpatrzenie jej ewentualnej apelacji przez Sąd Najwyższy.
 

Głos prześladowanych chrześcijan

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86