Dzisiaj jest: niedziela 22.09.2019 | Imieniny:

Muzułmanin poderżnął gardło chrześcijance w miejscu pracy

2011-11-29

Muzułmański robotnik w fabryce odzieży w przemysłowym rejonie Korangi (wschodnia część Karachi) zamordował chrześcijankę za opór przed gwałtem

35-letnia chrześcijanka, Zubaida Bibi, matka czwórki dzieci, była zatrudniona jako pracownik sanitariatów w fabryce odzieży w Korangi. 12 października 2011 podczas godzin pracy Zubaida weszła do fabrycznych łazienek, kiedy jeden z muzułmańskich pracowników, Mohammad Asif, wszedł za nią zaryglowując za sobą drzwi.

Kiedy napastnik przystąpił do seksualnego ataku na Zubaidę Bibi, ta zaczęła wzywać pomocy, na co Mohammad wyciągnął sztylet i poderżnął jej gardło.

Kierownictwo fabryki wezwało na pomoc policję, a gwałciciel został aresztowany na miejscu zbrodni, na którym leżało martwe ciało jego ofiary z poderżniętym gardłem.

Zubaida mieszkała w chrześcijańskiej kolonii w Korangi wraz z mężem Younasem Masihem i dziećmi: Arifa Bibi, Uroosa Bibi, Shahzaib Masih i Aurengzaib Masih.

Policja utrzymuje, że stosunki między Zubaidą i Mohammadem były wrogie, co doprowadziło do zabójstwa, ale Younas Masih, mąż Zubaidy, przeczy temu.

Pan Liaquat Munawar Masih, przewodniczący MASS (Mission and Action For Social Services), wiceprzewodniczący Naeem Masih i członek MASS Robin Sharif złożyli rodzinie kondolencje. Mąż zamordowanej, Younas Masih, podczas rozmowy z delegacją powiedział: „Chcę sprawiedliwości, ponieważ jesteśmy biedni i nie mamy środków na utrzymanie. Moja żona była niewinną i szlachetną kobietą. Pracowała dla naszych dzieci”.

Fala seksualnych ataków na chrześcijańskie pracownice w Pakistanie wciąż wzrasta, a większość nie jest w ogóle raportowana. Wpływowi muzułmanie czują, że wolno im porywać i gwałcić chrześcijanki w Pakistanie, w którym islamskie prawo chroni sprawców takich czynów. W sprawach dotyczących porwań i gwałtów przeciwko chrześcijankom muzułmańscy sprawcy są uniewinniani przez sądy, co sprawia, że ofiary takich napaści przyznają się do nich bardzo rzadko.

źródło: Chrześcijanie świata arabskiego

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86