Dzisiaj jest: niedziela 22.09.2019 | Imieniny:

Nastoletnia chrześcijanka porwana i zgwałcona przez dwóch muzułmanów

2013-02-15

Do kolejnego uprowadzenia i gwałtu na nieletniej chrześcijance doszło w Pakistanie. 15-letnią Fouzię Bibi porwało w drodze do pracy i uwięziło w swym domu dwóch uzbrojonych mężczyzn, Sher Muhammad i Shabir Ali. Torturowali ją i wielokrotnie gwałcili, potem zaś porzucili na ulicy. Wróciwszy do domu, nastolatka udała się wraz z rodzicami na posterunek policji, by złożyć zeznania. Gdy tam odmówiono ich przyjęcia, jej ojciec, Malooka Masih, zwrócił się o pomoc do miejscowego Kościoła anglikańskiego, gdzie uzyskał wsparcie prawne.

W sprawę włączyła się organizacja LEAD (Legal Evangelical Association Development), działająca na rzecz zaangażowania społecznego chrześcijan w Pakistanie. Dzięki jej pomocy w ciągu czterech dni przygotowano zgłoszenie przestępstwa popełnionego przez dwóch muzułmanów. Ojciec dziewczyny poinformował, że oprawcy żądali wycofania zarzutów, grożąc rodzinie.

Według danych agencji Fides co roku odnotowuje się w Pakistanie około 700 przypadków porwań i gwałtów kobiet należących do mniejszości religijnych. Ofiarami są głównie chrześcijanki i hinduistki.

tr/rv, fides

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86