Dzisiaj jest: czwartek 22.08.2019 | Imieniny:

Arabska wiosna przekształaca się w zimę?

2012-11-07

autor: ankawa.com

Przywódca brytyjskich ruchów charytatywnych powiedział pralamentowi o nadciągającej katastrofie chrześcijan Bliskiego Wschodu.

Na wiosennej konferencji Szkocjej Narodowej Partii (Scottish National Party) 11 marca 2012 w Glasgow pan Neville Kyrke-Smith z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie powiedział, że w wielu krajach, zwłaszcza w Iraku, Libanie, Syrii i Egipcie, zagrożone jest samo istnienie wspólnot chrześcijańskich. "Burze, powstałe w wyniku arabskiej wiosny, uderzyły w społeczności chrześcijańskie i zagrażają im. Chrześcijanie Bliskiego wschodu są prawie całkowicie sparaliżowani strachem w obliczu ogromnych problemów, które zagrażają ich istnieniu" - powiedział Kyrke-Smyth. Wyraził on również swoje krytyczne stanowisko wobec "poprawności religijnej" polityków, która objawia się tym, że nie występują oni w obronie praw mniejszości religijnych, zwłaszcza chrześcijan. Takie przemilczenie problemu bardzo niekorzystnie wpływa na sytuację w krajach, gdzie wolność religijna jest i tak bardzo ograniczona. Chrześcijanie stają się łatwym celem dla terrorystów, i nikt nie staje w ich obronie.

Pan Kyrke-Smith ostrzegł przed możliwością masowego uchodźstwa z kolejnych krajów Bliskiego Wschodu, za przykładem Iraku, gdzie jeszcze w latach 80. XX wieku mieszkało ok. 1,4 mln wyznawców Chrystusa, a dziś jest ich mniej niż 250 tys. Zacytował też słowa arcybiskupa Silvano Tomasi'ego, stałego przedstawiciela Stolicy Apostolskiej w ONZ, który na początku marca zgłaszał komisji d/s praw człowieka ONZ w Genewie, że nasilające się ograniczenia wolności religijnej dotknęły już ponad 2,2 mld ludzi na świecie. Arcybiskop zaznaczał również, że liczba ataków na ludność chrześcijańska mieszkającą na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji wzrosła w latach 2003-2010 o 309%.

 

Na podstawie: www.ankawa.com

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86