Dzisiaj jest: czwartek 22.08.2019 | Imieniny:

Co 3 minuty ginie chrześcijanin

2012-11-07

autor: Radio Vaticana

Raport o wolności religijnej w świecie

Wolność religijna na świecie wciąż jest łamana. W ostatnim roku sytuacja pod tym względem jeszcze bardziej się pogorszyła. Tylko jedna czwarta krajów w pełni respektuje prawa człowieka na tym polu. Najczęściej ofiarą prześladowań padają chrześcijanie. Statystycznie co trzy minuty ktoś oddaje życie za Chrystusa – wynika z dorocznego raportu papieskiej fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Na czele czarnej listy ponownie znalazły się Arabia Saudyjska, Pakistan i Iran. Ogólnie rzecz biorąc w świecie muzułmańskim najczęściej łamana jest wolność religijna. W niektórych krajach świata sytuacja uległa w ostatnim roku zdecydowanemu pogorszeniu. Tak było m.in. w Tunezji, Libii, Egipcie, Syrii i Chinach. W tym ostatnim kraju odnotowano wzmożone zabiegi władz celem podporządkowania państwu wszystkich religii, a w szczególności Kościoła katolickiego. Raport wskazuje też na coraz silniejszy wpływ islamskich radykałów w krajach afrykańskich, takich jak Kenia, Mali, Nigeria czy Czad.

„Koncentrujemy się na tym, że chrześcijanie są religią najbardziej prześladowaną, o czym mówią liczby: 170 tys. chrześcijan rocznie oddaje swoje życie za wiarę, czyli co ok. 3 min. na świecie zabijany jest jeden człowiek tylko za to, że jest wyznawcą Chrystusa – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

 

Czytaj cały tekst: http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=630723

 

Zob. również: Król Saud uczy nas tolerancji

następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86