Dzisiaj jest: niedziela 21.07.2019 | Imieniny:

Prześladowanie chrześcijan w krajach islamu

2014-04-30

autor: aina.org

Asyryjska Agencja Informacyjna AINA uruchomiła ciekawą serię raportów pod tytułem Muslim Persecution of Christians.

Ostatnio opublikowano raport za styczeń 2013 http://www.aina.org/news/20130328130404.htm

Przerażające jest to, że "gdziekolwiek chrześcijanie mieszkają obok dużej społeczności muzułmańskiej, są atakowani". Na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce mieszka obecnie mniej niż 0,6% wszystkich chrześcijan świata, i stanowią oni zaledwie 4% ludności tego regionu (100 lat temu stanowili 20%).
Autorzy serii raportów stwierdzają: "Ponieważ wszystkie te prześladowania dzieją się wśród różnych narodów, języków, w różnych krajach - od Maroku na zachodzie do Indii na Wschodzie, a także w krajach Zachodu, gdzie tylko mieszkają muzułmanie - musi by dla nas jasne, że jedyną rzeczą, która łączy te wszystkie ataki, jest islam". Na dole przytoczonego raportu ze stycznia 2013 są linki do wcześniejszych raportów.

http://www.aina.org/news/20130328130404.htm

 

 

Prześladowanie chrześcijan w krajach islamu piętą achillesową "religii pokoju"

Niedawno, w kontekście palestyńskich rakiet wystrzelonych w kierunku Tel-Awiwu, New York Times stwierdziła, ze Izrael "powinien zmienić podejście do Hamasu i Palestyńczyków, uwzględniając historyczne krzywdy"...

 

Muzułmanie mogą wykrzykiwać agresywne hasła, nawoływać do przemocy i rozrabiać w krajach Zachodu i w Izraelu, i cała rzesza polityków i analityków usprawiedliwia ich jako pokrzywdzoną mniejszość, która ma prawo do wyrażania swojego niezadowolenia. Wielu "ekspertów" w ten sposób usprawiedliwiało nawet atak 11 września, przeprowadzony przez Al-Kaidę.

Jak jednak można racjonalizować w ten sposób przemoc, powszechnie stosowaną w krajach islamu przeciwko temu, kto jest słabszy, nie krzywdzi muzulmanów i nie stwarza żadnego politycznego zagrożenia? Dlaczego epidemia prześladowania chrześcijan narasta w zastraszającym tempie w całym świecie islamu - w krajach arabskich, w Afryce, w Azji? Tam, gdzie muzułmanie stanowią niekwestionowaną większość, chrześcijanie są narażeni na straszliwe cierpienia.

Usprawiedliwienia, chętnie stosowane w przypadku przemocy muzułmańskiej przeciwko Zachodowi lub Izraelowi, tutaj nie działają. Garstka chrześcijan, która nie ma nic do powiedzenia w sprawach politycznych, nie zabiera nikomu ziemi i nikogo nie zaczepia, po prostu pragnie praktykować w pokoju swoją religię, jest ciągle atakowana, ich kościoły podpalane i wysadzane w powietrze, kobiety i dzieci porywane i gwałcone.

Ci chrześcijanie często są identyczni z muzułmańskimi współobywatelami co do rasy, narodowości, kultury i języka. Jedynym problemem jest to, że są wyznawcami Chrystusa - są inni, "niewierni", dlatego zgodnie z nauką islamu muszą być podporządkowani i poniżeni. Tak samo, jak wszyscy "inni", w tym cały Zachód i Izrael. Takie jest źródło muzułmańskiej przemocy w każdym regionie świata: jest to wynik doktrynalnej nietolerancji, jeśli nie nienawiści do innych, którzy powinni być zawsze podbici i poniżeni, zgodnie z nauką Koranu. Muzułmanom nie wolno przyjaźnić się z chrześcijanami lub żydami (Koran, 5:51), muzułmanie powinni walczyć z nimi, aż ich podbiją, ponizą i zmuszą do płacenia okupu za życie (Koran 9:29).

Jeśli więc muzułmanie - według islamu - mają panować nad innymi, to nie mogą oni się pogodzić z tym, że istnieje państwo Izrael, gdzie rządzą Żydzi, a nie muzułmanie. Stąd ogromna nienawiść egzystencjalna muzułmanów do żydowskiego państwa.

 

Na podstawie: www.aina.org

 

Więcej o prześladowaniach chrześcijan

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86