Dzisiaj jest: niedziela 22.09.2019 | Imieniny:

Ksiądz zamordowany w Moskwie za ewangelizację muzułmanów

2013-05-24

Ks. Daniel Sysojew - odważny ewangelizator muzułmanów

 

Ks. Daniel (Daniił) Sysojew został śmiertelnie postrzelony w cerkwi przez zamaskowanego napastnika. Mający 35 lat, znany był ze swojej postawy wobec islamu, który otwarcie krytykował, także w dwóch publikacjach wydanych przez niego w 2007 r. dotyczących traktowania kobiet przez islam. Batiuszka zwykł był nazywać islam „zieloną plagą”, a jego wypowiedzi zyskały mu u przeciwników przydomek „rosyjskiego Salmana Rushdie”.

Ks. Daniel ochrzcił i prowadził wspólnotę ok. 80 byłych muzułmanów z Tatarstanu (skąd sam pochodził), Czeczenii, Dagestanu i Uzbekistanu. Podczas, gdy inni księża odmawiali chrztu i pasterzowania takiej wspólnocie, on − pomimo pogróżek i spisku na jego życie, o którym wiedział wcześniej – odważnie głosił muzułmanom Ewangelię o Zbawicielu.

Rosyjski mufti, Ravil Gainutdin, oficjalnie potępił zamach na życie ks. Daniela, twierdząc, iż „morderstwo prawosławnego księdza jest strasznym grzechem”. Można jednak mieć wątpliwości co do szczerości intencji muftiego, skoro Koran nakazuje zwalczać niewiernych − I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie(…) Taka jest odpłata dana niewiernym! (sura 2:191).

Sanguis martyrum semen Christianorum – krew męczenników jest zasiewem chrześcijan. Módlmy się o to, aby męczeństwo ks. Daniela wydało plon obfity wśród moskiewskich muzułmanów.

Źródło: Times Online

poprzedni wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86