Dzisiaj jest: piątek 20.09.2019 | Imieniny:

Islam albo śmierć

2014-12-28

Już w 2013 roku, kiedy chrześcijańska miejscowość Maalula w Syrii została zajęta przez rebeliantów, wyznawcy Chrystusa stanęli przed wyborem: albo islam, albo śmierć na krzyżu.

Siostra Raghad świadczy, że widziała na własne oczy, jak chrześcijan zmuszano do powtarzania muzułmańskiego wyznania wiary, co w islamie jest równoznaczne z publicznym przyjęciem wiary muzułmańskiej. Za odmowę wypowiedzenia tych słów dwaj młodzi ludzie zostali ukrzyżowani ze słowami: „A może chcecie umrzeć, jak wasz nauczyciel, w którego wierzycie?”. Ojciec jednego z tych mężczyzn, obecny przy ukrzyżowaniu, został również bestialsko zamordowany. Greckokatolicki Kościół syryjski uznał ich za męczenników i świętych.
W lutym 2014 roku BBC informowało o tym, że w miejscowości Raqqa o starożytnych tradycjach chrześcijańskich sięgających I w. wprowadzono koraniczne zasady postępowania z niewiernymi: każdy chrześcijanin musi zapłacić równowartość 14 g czystego złota za prawo do pozostania przy życiu, krzyże nawet na wieżach kościołów muszą być zasłonięte lub usunięte, i nie mogą być eksponowane publicznie, remont budynków kościelnych jest surowo zabroniony (nie mówiąc już o budowaniu nowych kościołów), a publiczna modlitwa chrześcijan jest karana śmiercią.

 

Czytaj więcej na stronie szlomo.pl

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86