Dzisiaj jest: piątek 20.09.2019 | Imieniny:

Syria: porwanie dwóch biskupów

2013-05-24

autor: Radio Vaticana

9 maja 2013 r. Radio Watykańskie potwierdziło, że dwaj prawosławni metropolici syryjskiego miasta Aleppo, którzy zostali porwani 22 kwietnia, żyją. Od uprowadzenia jest to pierwsza wiadomość o ich losie. Wcześniejsze informacje o rzekomym uwolnieniu arcybiskupów okazały się fałszywe. Czytaj więcej: http://pl.radiovaticana.va

Porwanie prawosławnych metropolitów Aleppo to kolejny przejaw tragicznej sytuacji w Syrii, gdzie przemoc i działania zbrojne nadal sieją śmierć i cierpienia – powiedział Franciszek na audiencji generalnej, apelując o uwolnienie dwóch biskupów.

Zostali oni porwani 22 kwietnia w okolicach Aleppo. Wczoraj rozeszła się wiadomość o ich rzekomym uwolnieniu, która okazała się jednak fałszywa. Nikt nie ma kontaktu z biskupami. Wciąż też nie wiadomo, kto stoi za porwaniem.
Zapewniając o modlitwie za porwanych hierarchów, Papież zaapelował o zaprzestanie przelewu krwi w Syrii, udzielenie niezbędnej pomocy humanitarnej mieszkańcom kraju oraz wypracowanie politycznego rozwiązania kryzysu. Zdaniem chaldejskiego biskpa Aleppo Antoine’a Audo papieski apel to jasny sygnał – nie tylko dla porywaczy, ale również dla tych, którzy są odpowiedzialni za przyszłość Syrii.
 

Czytaj całość: http://pl.radiovaticana.va/news 

 

Wiadmość z 28 kwietnia: uprowadzeni biskupi wciąż w rękach porywaczy

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86