Dzisiaj jest: piątek 20.09.2019 | Imieniny:

W syryjskim rejonie Homs porwano księdza i diakona

2015-07-28

21 maja br. dwaj uzbrojeni porywacze wdarli się na teren klasztoru Mar Ilyan al-Sharqi i przymusili przeora Jacquesa Murada i diakona Hannę Boutrosa, by wsiedli do auta. 

Od chwili porwania nie ma żadnych wiadomości ani o porywaczach, ani o porwanych.

Dwa lata temu, w kwietniu 2013 r., porwano w Syrii dwóch biskupów, o losach których dotychczas nie ma żadnych informacji.

źródło: aina.org

***************************

12 maja 2015 r. porwana szesnastoletnia bagdadzka chrześcijanka Juliana wróciła do rodziców po 7 dniach, kiedy rodzina zapłaciła porywaczom 55 tys. USD. Według Koranu, porywacze spełnili "dobry uczynek" zmuszając niewiernych do płacenia haradżu - podatku za prawo do życia.

Ojciec dziewczyny powiedział: "Nadal obawiam się o nią i o dwie inne moje córki. Nie ma powodu, by wierzyć, że nie zostaną znowu porwane. Nie widzę możliwości pozostania w Bagdadzie po takim czymś".

czytaj cały tekst: aina.org

W sumie świetny interes: porywasz raz na jakiś czas chrześcijańskie dziecko, zgarniasz okup i nieźle sobie żyjesz nic nie robiąc, a w dodatku masz szacunek i poważanie współwyznawców, bo jesteś bohaterem szerzącym islam zgodnie z Koranem i Hadisami. Niewiele się zmieniło od czasów Gregora Palamasa (1296-1359), dzisiaj uważanego za świętego w Kościele prawosławnym. Ten grecki mnich i teolog, który swego czasu został pojmany i uwięziony przez Turków, wyrażał się o muzułmanach w ostrych słowach: „Żyją mieczem, łukiem i rozpustą, znajdując przyjemność w braniu niewolników, zajmując się mordowaniem, grabieżą, plądrowaniem (…) i nie tylko dopuszczają się tych zbrodni, lecz nawet – co za odejście od właściwej drogi! – wierzą, że Bóg ich pochwala”... A właściwie od czasów Mahometa.

Czytaj również:

Jak szariat pogwałca sprawiedliwość

Ks. prof. Samir przestrzega przed błędnymi wyobrażeniami o islamie: zamachowcy działali w imię religii

Liczba muzułmańskich ataków samobójczych podwoiła się w 2014 r.

Czy Koran jest słowem Bożym?

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86