Dzisiaj jest: wtorek 22.10.2019 | Imieniny:

Czy Koran jest słowem Bożym?

2014-10-29

autor: Wydawnictwo Agape

Czy można uznać informacje zawarte w Koranie za rodzaj Bożego objawienia, bądź wręcz uzupełnienia Biblii? Na to pytanie w swojej rewelacyjnej książce odpowiada Raszid Al-Maghribi, Marokańczyk wywodzący się z rodu imamów, który dogłębnie przebadał świętą księgę muzułmanów, dochodząc do wniosków, które całkowicie zmieniły jego życie.

 

Islam, wraz z judaizmem i chrześcijaństwem jest zaliczany do religii monoteistycznych. Co więcej fakt, że w Koranie wspomina się o patriarchach i prorokach Starego Testamentu, a także o Maryi i Jezusie, wzbudza w wielu pytania: Czym dla chrześcijanina powinna być święta Księga muzułmanów? Jakie przesłanie ona głosi? Czy można uznać informacje w niej zawarte rzeczywiście za rodzaj Bożego objawienia, bądź wręcz uzupełnienia Biblii?

Na te pytania odpowiedzi udziela Raszid Al-Maghribi w swojej książce „Czy Koran jest słowem Bożym?”. Raszid wywodzący się z rodu imamów z marokańskiej Casablanki, dokonał w niej wszechstronnych badań Koranu, które obejmowały m.in. nadprzyrodzony charakter świętej księgi muzułmanów, proces jej powstawania i zawartość. Zaskakujące wnioski, do których doszedł, całkowicie odmieniły jego życie. Ta niezwykle cenna pozycja książkowa, napisana przez człowieka, wychowanego w muzułmańskim środowisku i osiągalna dotąd jedynie w arabskojęzycznym oryginale, dzięki Wydawnictwu Agape jest teraz dostępna dla polskiego czytelnika.

 

Książkę możesz zakupić w naszym sklepie.

 

Zachęcamy także do wysłuchania audycji o książce na falach Radia Emaus:

 

 


 

 

Czytaj również artykuł o Autorze: Apostoł muzułmanów

poprzedni wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86