Dzisiaj jest: wtorek 22.10.2019 | Imieniny:

Pochodzenie życia, analizując dowody

2015-05-13

Skąd się wzięło życie? Skąd się wzięła informacja genetyczna w komórkach? Skąd się wzięły ryby, ptaki, ssaki? W końcu, jakie jest pochodzenie człowieka?

Pochodzenie życia. Analizując dowody

Autorzy tej wspaniałej książki zapraszają do przeanalizowania znanych nauce faktów i do wyciągnięcia wniosków.

Opinie o książce:

Książka ta porusza problemy ignorowane przez inne źródła traktujące o teorii ewolucji i pochodzeniu życia, odsłaniając tym samym kontrowersyjność tego, co w sposób powierzchowny jest odbierane i nauczane w formie „faktów” obowiązujących w danych dziedzinach. Znajdziemy tutaj poważne i głębokie podejście do problemów naukowych oraz rozterek, z którymi boryka się naturalistyczna próba wyjaśnienia związków przyczynowo-skutkowych zarówno w dziedzinie powstania życia, jak i genetyki molekularnej, biologii ewolucyjnej, paleontologii czy antropologii (pochodzenie człowieka). Jest to swoista kopalnia dobrze zaprezentowanych informacji, których nie podaje się w standardowych publikacjach, a przecież powinny one być uwzględniane przez każdego, kto studiuje biologię i nauki ścisłe lub ich naucza.

 

Edgar Andrews

 

 

 

Z całego serca polecam tę książkę. Dostarcza ona bardzo potrzebnych argumentów równoważących jednostronne postrzeganie dowodów na ewolucję, powszechnie obecnych w programach nauczania szkolnego czy w telewizji. Dobrze przedstawiony w tej książce materiał pomoże czytelnikowi samodzielnie ocenić dowody, ucząc tym samym naukowego myślenia – jak to powinno być w przypadku naukowca.

 

Sylvia Baker

 

 

 

Książka Pochodzenie życia. Analizując dowody skupia się na obszarach stanowiących największe wyzwanie dla teorii ewolucji, m.in. na kwestii powstania życia, pochodzenia ptaków czy człowieka. Wysoko wykwalifikowani w dziedzinach biologii, fizyki i chemii autorzy w przystępny sposób wyjaśniają przyczyny, dla których teoria ewolucji nie jest w stanie wyjaśnić złożoności i różnorodności życia. Książka ta stanowi lekturę obowiązkową dla każdej osoby chcącej się dowiedzieć, dokąd prowadzą dowody na pochodzenie życia.

 

Stuart Burgess

 

 

sklep.milujciesie.org.pl

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86