Dzisiaj jest: wtorek 22.10.2019 | Imieniny:

Nie zmarnuj swojego życia

2014-09-23

Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” będzie kontynuowany w kolejnym roku szkolnym 2014/2015! Możesz zgłosić swoją szkołę do projektu!

 

Ponad 60 tys. uczniów usłyszało przekazBęsia i DjYonasa:

Nie Zmarnuj Swojego Życia!

 

 

Znani polscy raperzy – Bęsiu i DjYonas - zakończyli dziewięciomiesięczny projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Z przesłaniem – jak żyć z wartościami – dotarli w minionym roku szkolnym do ponad 60 tysięcy młodych ludzi w 107 szkołach w Polsce i za granicą. Wielu uczniów zostało uświadomionych w kwestii uzależnień i ostrzeżonych przed próbowaniem używek. Projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku na skalę ogólnopolską.

 

W roku szkolnym 2013/2014 raperzy - tworzący skład RYMcerze,zagrali w 56 warszawskich szkołach i w wielu placówkach w całej Polsce m.in. w Ełku, Rumii, Szczecinku, Pile, Legnicy, Nowym Targu. Z „Nie Zmarnuj Swojego Życia” wystąpiliprzed polonią w Stanach Zjednoczonych, Francji i Belgii. Łącznie dotarli do 107 gimnazjów, liceów, techników i młodzieżowych ośrodków socjoterapii.

 

- To niesamowita skala!Cieszy nas, że tak wielu dyrektorów, katechetów i rodziców zaprasza Bęsia i DjYonasaz projektem„Nie Zmarnuj Swojego Życia”do swoich uczniów. To pokazuje, że mają świadomość zagrożeń, a widzą, że prosty przekaz raperów ma swoją moc – to muzyka i mini-wykłady „językiem młodzieży”. Dostajemy pochwały i referencje. Jednak najbardziej cieszą nas maile od nastolatków, którzy deklarują: po tym spotkaniu, chcę żyć lepiej –mówi Paulina Trzcińska, Koordynator Projektu.

 

Na dwugodzinne spotkanie RYMcerzy z młodzieżą składają się mini-wykłady o charakterze profilaktycznym, koncert raperów, konkurs freestyle. Raperzy zachęcają do bycia sobą i realizowania swoich pasji i marzeń.

 

- Opowiadam młodym ludziom, jak moje życie zmieniło się o 180 stopni. To ich dotyka. Uświadamiają sobie, co tak naprawdę jest ważne.Popisówa przed grupą może skończyć się źle. To maskowane kompleksy izachwiane poczucie własnej wartości. Ale my mówimy: masz jedno życie, nie zmarnuj go! -  mówi Łukasz ‘Bęsiu’Bęś.

 

- Podczas spotkania gramy nasze hip-hopowe kawałki. Uczniowie rapują z nami – to mega budujące! Piszą do nas, że bardzo polubili „Historię” i „Inne Motywacje” z płyty RYMcerze- Mixtape7. Wkrótce wydamy singiel do tego projektu.– dodaje Jonatan ‘DjYonas’ Blank.

Spotkania z młodzieżą w szkołach są w pełni darmowe.
Zapraszamy wszystkie warszawskie gimnazja i licea do udziału w akcji w roku 2013/2014!
 
 

Więcej informacji o projekcie: : www.antidotumrecords.pl

Paulina Trzcińska, Koordynator projektu, e-mail: rymcerzeoficjalnie@gmail.com
Więcej o raperach: www.rymcerze.pl

 

poprzedni wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86