Dzisiaj jest: wtorek 23.07.2019 | Imieniny:

Widzialne i niewidzialne

2012-10-27

Cykl „Widzialne i Niewidzialne” miał swoją premierę na antenie Radia Plus w ostatnim roku XX wieku, a kolejne odcinki były emitowane przez 20 miesięcy. Łącznie powstało prawie 100 odcinków cyklu oraz jego przewodnikowej wersji pt. „Atlas Rzeczy Widzialnych i Niewidzialnych”. Tytuł ten, realizowany przez tych samych twórców, był także obecny na antenie Telewizji Puls. Teraz wydajemy najlepsze odcinki wybrane przez Autorów.

Pierwsza część cyklu to trzy historie związane z niezwykłymi darami pozaziemskiego pochodzenia:

 

01-07 RÓŻANIEC Świadkowie niezwykłej mocy płynącej z różańca dzielą się tym, co niemożliwe, a jednak się zdarzyło. Odcinek powstawał nim Jan Paweł II ogłosił rok Różańca i zanim w Liście Pasterskim Rosarium Virginis Mariae opisał dodane Tajemnice Światła. Pomimo to światła w tej historii nie brakuje. Magdalena Buczek i Jan Budziaszek prowadzą słuchaczy w świat prawdziwej mistyki. To właśnie różaniec nazywany jest najcenniejszym skarbem Watykanu. Bitwy pod Lepanto, Wiedniem czy Warszawą wygrała jego siła mimo militarnej przewagi wrogów chrześcijaństwa.

 

08-14 SZKAPLERZ Karol Wojtyła założył szkaplerz jako dziecko i nie rozstawał się z nim przez całe życie. Miał go również na piersi kilka dni po zamachu, kiedy leżał w klinice Gemelli. Obietnica związana ze szkaplerzem mówi, że ten kto będzie miał go na sobie w chwili śmierci, nie zazna ognia piekielnego. Czy dar, który Maryja wręczyła w XIII wieku Szymonowi Sztokowi może być realną ochroną również w trzecim tysiącleciu? Ekipa „Widzialne i Niewidzialne” szukając odpowiedzi na to pytanie dotarła do osób, które swoje życie i szczęście zawdzięczają tej niezwykłej płócienno – duchowej ochronie.

 

15-22 GLOSOLALIA Dar języków. Jeden z darów Ducha Świętego i jeden z najbardziej charakterystycznych znaków duchowości charyzmatycznej. W Piśmie Świętym czytamy o nim wielokrotnie. Dzisiaj też żyje bardzo wiele osób, które jak apostołowie w dniu Pięćdziesiątnicy, wysławiają Boga językami istniejącymi, ale im nieznanymi. Jaką siłę ma ten dar? Czy oprócz dziecięcego chwalenia Boga ma inne cudowne znaczenie? Choć święty Paweł pisał, że dar języków jest najmniejszym z darów Ducha Świętego, zespół „Widzialne i Niewidzialne” dotarł do ludzi, którzy od modlitwy językami rozpoczęli drogę swego nawrócenia.

 

Autorzy: Jacek Królikiewicz, Artur Moczarski, Rafał Porzeziński

 

Zapraszamy do zakupu: sklep.milujciesie.org.pl

poprzedni wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86