Dzisiaj jest: niedziela 21.07.2019 | Imieniny:

100 razy więcej pedofilów wśród nauczycieli niż wśród księży

2011-05-17

 

Dane rządowego raportu w USA świadczą o wyolbrzymionych przez media rozmiarach skandali pedofilskich w kościele. Z raportu wynika, że pedofilami jest tam niespełna 0,03 proc. kapłanów, czyli trzech na dziesięć tysięcy. W świetle tych danych Kościół katolicki należy do najbezpieczniejszych środowisk w całym społeczeństwie.

 

Po tym, jak Benedykt XVI stał się przedmiotem bezprecedensowych ataków i oszczerczej kampanii medialnej, usiłującej przypisać mu odpowiedzialność za pedofilię w Kościele, nietrudno zatem zauważyć, że mediom i oburzonym autorytetom wcale nie chodzi o dobro dzieci czy ofiar. „Uchybienia nielicznych synów Kościoła stały się dobrą okazją, by zdyskredytować nauczanie Kościoła i wykluczyć go z debaty publicznej” – stwierdził w wywiadzie dla La Stampy George Weigel. Biograf Jana Pawła II zauważył również, że z sytuacji korzystają też niektóre nurty katolickie, aby przeforsować wymarzoną od dawna rewolucję, polegającą na zniesieniu celibatu, wprowadzeniu kapłaństwa kobiet i ograniczeniu kompetencji biskupów.
Z kolei zdaniem prezesa Papieskiej Akademii Pro Vita, za bezprecedensową serią ataków na Papieża stoi potężne lobby dominujących ideologii oraz międzynarodowych firm farmaceutycznych. Benedykt XVI jest dla nich przeszkodą w swobodnym eksperymentowaniu z człowiekiem – zauważa abp Fisichella. Jak przypomina natomiast kard. Roger Etchegaray, jeden z najważniejszych purpuratów w Watykanie za czasów Jana Pawła II, Kościół musi być atakowany, bo należy to do jego natury. Należy się więc spodziewać, że z obecnego kryzysu wyjdzie oczyszczony i umocniony w prawdzie – podkreśla francuski kardynał. Podobnego zdania jest również kard. Julian Herranz z Opus Dei, były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Interpretacji Tekstów Prawnych. W jego przekonaniu dziś Benedykt XVI najwyraźniej upodabnia się do Jana Pawła II. Pedofilskie skandale zadają Papieżowi wielki ból. Jednakże w obliczu tego cierpienia daje on całemu światu świadectwo stanowczości i konsekwencji w poszukiwaniu prawdy – powiedział kard. Herranz.
kb/rv
  

Zapomniany raport: 100 razy więcej pedofilów wśród nauczycieli niż wśród księży

 

 Choć dzięki niektórym mediom może się dziś wydawać, że w Kościele roi się od pedofilów, raport przygotowany dla amerykańskiego Departamentu Edukacji pokazuje prawdziwe proporcje nadużyć. Ofiar księży jest sto razy mniej niż ofiar nauczycieli.

Według Charol Shakeshaft, odpowiedzialnej za mało dziś znany raport z 2004 roku, „fizyczne nadużycie seksualne wobec uczniów w szkołach jest sto razy większe niż nadużycia księży”. Niechlubny raport, przygotowany dla amerykańskiego Departamentu Edukacji, przypomina portal LifeSiteNews. Niedawno na te dane powołał się także George Weigel krytykując ataki na papieża Benedykta XVI w „New York Times'ie”.

Weigel zwrócił uwagę, że media – choć stosują retorykę „obrońców dzieci” - w rzeczywistości skupiają się jedynie na zaszkodzeniu Kościołowi. Nadużycia seksualne księży miały miejsce głównie w latach 60. i 80., a przedstawia się Kościół jako „epicentrum wykorzystywania seksualnego młodych”. Tymczasem – przypomina pisarz - w 2009 roku zanotowano w USA jedynie sześć przypadków oskarżeń księży o nadużycia wobec dzieci, co świadczy, że Kościół znacznie lepiej poradził sobie z pedofilią niż inne instytucje.

Akty pedofilii wśród nauczycieli zawsze traktowane są jako indywidualne przypadki i nikt nie domaga się zreformowania całego systemu edukacji, podczas gdy sprawy dotyczące księży bulwersują opinię publiczną nawet po 20 latach i zawsze służą do zniszczenia wiarygodności Kościoła. Raport Shakeshaft, opublikowany dwa lata po ujawnieniu skandali pedofilskich w Kościele w USA, został zupełnie przemilczany. Po jego publikacji prezydent Amerykańskiej Ligii Katolickiej William Donohue pytał retorycznie „gdzie są media?”. - Czy nie jest dla nich newsem, że ilość uczniów, którzy padli ofiarą pedofilii w amerykańskich szkołach publicznych jest sto razy większa niż ofiar księży?

 
ŻRÓDŁO: www.fronda.pl
 

 

 

 
poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86