Dzisiaj jest: wtorek 20.08.2019 | Imieniny:

Jak szariat pogwałca sprawiedliwość

2013-08-19

W marcu bieżącego roku 24-letnia Norweżka, Marte Deborah Dalelv, została zgwałcona podczas służbowej podróży do Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie, ZEA) i doniosła o tym lokalnej policji. Krótko po wypełnieniu raportu emiracka policja w trybie pilnym oddaliła skargę kobiety i skonfiskowała jej paszport. Następnie została wtrącona do więzienia. Z telefonu pozwolono jej skorzystać dopiero po kilku dniach. Jej ojciec, który odwiedził ją kilka razy, powiedział: "Zadzwoniła po 4 dniach z więzienia i powiedziała, że została zgwałcona i wtrącona do więzienia. Byłem totalnie w szoku. Według mnie to kompletny absurd. Pójście na policję przez kobietę jest w takiej sytuacji naturalną reakcją. Nikt nie oczekuje, że taka kobieta zostanie uwięziona."

Wspomagana przez członków rodziny i norweski konsulat pani Dalelv była w stanie wynegocjować uwolnienie. Opiekę nad nią roztoczył Norweski Kościół Za Granicą (protestancka organizacja roztaczająca opiekę nad Norwegami za granicą), gdzie mieszkała oczekując na "legalną" decyzję władz emirackich w jej sprawie.

W środę 17 lipca 2013 24-letnia Norweżka została skazana na rok i cztery miesiące więzienia za "seks pozamałżeński", "picie alkoholu" i rzekome "krzywoprzysięstwo". Gisle Meling, pastor posługujący w Norweskim Kościele Za Granicą, skomentował smutno wyrok: "żyjemy w kraju, gdzie system prawny bazuje na prawie szariatu". Pastor  ten naszkicował z szacunkiem, jak totalitarny szariat promuje "sprawiedliwość" w ZEA.

Artykuł 7 konstytucji ZEA stanowi: "Islam jest oficjalną religią ZEA. Islamski szariat powinien być głównym źródłem prawodawstwa w ZEA".

 

Przeczytaj całość tutaj: AINA

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86