Dzisiaj jest: wtorek 23.07.2019 | Imieniny:

Jaką karę przewiduje Koran za spalenie człowieka żywcem?

2015-07-21

autor: oprac. red. na podstawie materiałów nadesłanych z Egiptu

Odpowiedź zależy od tego, czy spalony był muzułmaninem czy chrześcijaninem.

Cały świat był oburzony z powodu bestialstwa bojówkarzy ISIS, którzy żywcem spalili jordańskiego pilota Muatha al-Kasaesbeha. Również muzułmanie są poruszeni. Ahmed al-Tajeb, imam Al-Azhar, wydał fatwę głoszącą, że za taki czyn sprawcom należy się zabicie, ukrzyzowanie i odcięcie kończyn. W uzasadnieniu dodał, że karę taką Koran przewiduje dla tych, którzy walczą z Allahem i jego wysłannikiem Mahometem.

Dlatego nie powinno nas dziwić, że świat islamu nawet nie zauważył, że dwa dni później w Egipcie również żywcem został spalony przez Muzułmańskich Braci człowiek: 18-letni Paula Mansour Fawzi, jedyny żywiciel rodziny (miał na utrzymaniu chorego ojca, matkę i siostrę). Nie wołano o pomstę, nawet nie wszczęto postepowania w celu wykrycia sprawców. Dlaczego? Ponieważ spalony chłopak był wyznawcą Chrystusa. Spalenie żywcem chrześcijanina nie jest postrzegane negatywnie ani przez Koran, ani przez Mahometa, ani przez imamów. Możemy tylko się zastanawiać, dlaczego media zachodnie nagłasniają sprawę Jordańczyka i całkowitym milczeniem pomijają taką samą sprawę Egipcjanina.

Odnotować trzeba, że w odróżnieniu od imama al-Tajeba domagającego się tortur dla zabójców muzułmanina, rodzina spalonego żywcem 18-letniego chrześcijanina po pogrzebie zrobiła mu procesję weselną, bo poszedł do nieba jak pan młody. Jego matka wydała oświadczenie, że modli się za sprawców, aby nie powtarzali tego czynu, i zapewniła, że nie żywi do nich nienawiści.

egyptianstreets.com

na zdjęciu: Paula Mansour Fawzi

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86