Dzisiaj jest: niedziela 18.08.2019 | Imieniny:

Kłamstwo jako dobry uczynek

2014-06-13

autor: fronda.pl

Chciałbym podzielić się z Wami czymś, co odkryłem już jakiś czas temu i co skonsultowałem z Koptem (najstarszy chrześcijański kościół egipski), znajomymi, a co potwierdzają nawet Koran i imamowie muzułmańscy. Mianowicie z pewną ogromną, diametralną różnicą między chrześcijaństwem/judaizmem, a islamem...

Jest to tak zwana Al-Taqyyia, zwana tez potocznie Taqyyi'ą. Wywodzi się z Koranu, min. Sury 3:28, Sury 2:106 itp. itd. (sury to coś na podobieństwo rozdziałów w Biblii), której podstawy w Koranie i linki do oryginalnych tłumaczeń anglojęzycznych możecie znaleźć np. tutaj:
http://www.thereligionofpeace.com/quran/011-taqiyya.htm

lub tutaj:
https://sites.google.com/site/muslimdeception/taqiyya

http://www.provethebible.net/T2-Hist/Islam-8-al-Taqiyya.htm

http://www.answering-islam.org/Index/T/taqiyya.html

ale także na Wikipedii:

http://en.wikipedia.org/wiki/Taqiyya
Metoda ta odróżnia diametralnie nas, wychowanych w tradycjach judeo-chrześcijańskich, od kultury muzułmańskiej. Hadithy, tj. komentarze wybitnych teologów islamu, tłumaczą ją jako techinkę PREWENCJI - Taqyyia oznacza dosłownie 'czemuś zapobiegać'. W ramach tej Prewencji, każdy muzułmanin może uciekać się do kłamstwa. Tak, kłamstwa – jako techniki, która miałaby mu pomóc w:

- zapobieżeniu krytykowania islamu,

- prowadzenia wojny z kimś/czymś,

- chronieniu samego siebie i swej rodziny,

- oraz, w skrajnych sytuacjach, muzułmanin nawet może udawać, że nie jest wyznawcą Allaha, jeśli tylko pozostanie wierny Allahowi w sercu, a jego celem jest wsparcie idei Pokoju na Świecie (poprzez nawrócenie całego świata na islam btw).

Wiem, że nam ciężko uwierzyć, że jakakolwiek religia mogłaby pozwalać na kłamstwo, ale zajrzyjcie pod linki, to są oryginalne tłumaczenia i komentarze teologów islamskich.

(...)

Długi czas żyłem w przekonaniu, że Islam to nasi bracia w wierze, a Allah to inne imię Boga. Bardzo, ale to bardzo się myliłem. I to nie tylko dlatego, że każdy muzułmanin ma prawo mnie oszukiwać, aby mnie 'nawracać', ale także z innych powodów. Islam szerzony jest na początku jako religia pokoju, Dar al-Islam - dosł. 'dom Islamu' = Dar al-Salam - 'dom Pokoju.'
http://wikiislam.net/wiki/Dar_al-Islam
Problem w tym, że owszem, przepowiedziany w Koranie Pokój na ziemi jest realny, ale pod jednym warunkiem: że cały świat będzie rządzony Prawem Szariatu i zasadami Koranu. Czyli będzie islamski. Wszystkie kraje, w których obowiązuje islam, są nazywane właśnie Domem Pokoju/Islamu, natomiast kraje, gdzie obowiązuje inne prawo, zwane są po arabsku Dar al-Harb, czyli Domem Wojny!
http://wikiislam.net/wiki/Dar_al-Harb
Warto dodać, że podług imamów islamskich wojnę (czyli dżihad) można prowadzić na kilka sposobów...

 

Czytaj cały tekst na fronda.pl/blogi

 

Zachęcamy do przeczytania książki Więźniowie Iranu - świadectwo dwóch chrześcijanek więzionych za wiarę w więzieniu Evin.

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86