Dzisiaj jest: wtorek 20.08.2019 | Imieniny:

Sztuczne stworzenie życia w laboratorium?

2012-09-26

autor: Aleksander Barański

W ostatnich dniach świat obiegła informacja, że udało się stworzyć pierwszą, sztuczną, żywą komórkę. Stworzenie całkowicie syntetycznego życia wydaje się nie lada osiągnięciem, które zdaje się podważać Boga, jako Stwórcę i dawcę życia.

Autorami tego osiągnięcia jest zespół naukowców z J. Craig Venter Institute, kierowany przez Craiga Ventera i Daniela Gibsona. Wyniki ich badań opublikował najnowszy numer pisma "Science".

Osiągnięcie to nie polega jednak, jak wskazują sensacyjne tytuły, na syntetycznym stworzeniu życia. To czego dokonano, to skopiowano istniejące DNA i tą syntetyczną kopię, poszerzoną o znaczniki, wszczepiono do drugiej komórki. Jest to niewątpliwie wielkie osiągnięcie, otwierające przed naukowcami możliwości dużo swobodniejszej manipulacji materiałem DNA. Ale nie jest to syntetyczne stworzenie życia. Jest to wykorzystanie istniejącej komórki i zawartej w naturalnym DNA informacji. Zresztą sami naukowcy zdają sobie z tego dobrze sprawę, a znaczącą nutkę sensacji dokładają dziennikarze.

Pismo Święte uczy nas, że na początku była informacja (słowo). I to ta informacja jest podstawą życia na ziemi. Bóg, w swojej mądrości, zakodował ją w materiale genetycznym. Współcześnie naukowcy potrafią dokonać w tej informacji pewnych modyfikacji, czy też skopiować ją, ale nie są w stanie stworzyć życia: we wszystkich procesach wykorzystują istniejące życie. Naukowcy też nie są w stanie sami ożywić materii i pewnie nigdy nie będą w stanie tego zrobić: tchnienie życia należy bowiem do Stwórcy.

 

 www.stworzenie.org                www.inteligentny-projekt.pl

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86