Dzisiaj jest: wtorek 20.08.2019 | Imieniny:

USA: dziecko pary homoseksualnej nieprzyjęte do szkoły

2010-12-14

Kościół nie naucza, iż ludzie o orientacji homoseksualnej są źli, a ich dzieci mniej kochane przez Boga.

Naucza jednak, że współżycie seksualne poza sakramentem małżeństwa jest złe i że małżeństwo może mieć miejsce jedynie między mężczyzną a kobietą...
 

Falą krytyki media amerykańskie zalały katolicką diecezję w Denver, w stanie Kolorado, po tym jak jedna z lokalnych katolickich szkół podstawowych odmówiła przyjęcia dziecka wychowywanego przez żeńską parę homoseksualną. W odpowiedzi diecezja wydała oświadczenie, stwierdzające między innymi, że krytycyzm pochodzi głównie od osób, które nie akceptują stanowiska Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu. Dodatkowo metropolita Denver, abp Charles Chaput, poświęcił tej sprawie swoją kolumnę w tygodniku Denver Catholic Register.

"Rodzice zapisują swoje dzieci do szkół katolickich, ponieważ chcą wzmocnić przez to ich wiarę i znajomość wartości, jakimi ich rodziny żyją na co dzień" - czytamy w oświadczeniu.
Stanowisko krytykowanej decyzji szczegółowo wyjaśnił abp Chaput.
Przypomniał on, iż w Stanach Zjednoczonych rozpoczęto zakładać szkoły katolickie, gdyż program szkół publicznych często w agresywny sposób odnosił się do naszej wiary. "Choć wiele od tamtego czasu się zmieniło, zmianie nie uległa misja naszych szkół" - stwierdził abp Chaput.
Hierarcha wytłumaczył, iż wiele szkół katolickich przyjmuje uczniów z innych religii, bądź dzieci z rozbitych rodzin. "Dla nich będzie u nas miejsce, dopóki ich rodzice popierać będą misję naszej edukacji, a ich postępowanie nie będzie w znaczący sposób sprzeczne z nauczaniem Kościoła" - powiedział metropolita Denver.
Podkreślił on, że Kościół nie naucza, iż ludzie o orientacji homoseksualnej są źli, a ich dzieci mniej kochane przez Boga. "Jest wprost przeciwnie. Kościół jednak naucza, że współżycie seksualne poza sakramentem małżeństwa jest złe i że małżeństwo może mieć miejsce jedynie między mężczyzną a kobietą".
A. Pożywio, Chicago
 
 

 

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86