Dzisiaj jest: wtorek 20.08.2019 | Imieniny:

Kongres "Katolicy i Życie Publiczne" w Hiszpanii

2011-05-11

Pozamałżeńskie stosunki płciowe są „wielkim nieporządkiem z etycznego punktu widzenia” – powiedział w Bilbao kard. Ennio Antonelli.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny wziął tam udział w kongresie Katolicy i Życie Publiczne, który zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Propagandystów w Kraju Basków. Został on zorganizowany w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie.
 

Rodzina „jako jedność odmiennych płci jest uniwersalnym doświadczeniem ludzkości. Jest to także potwierdzone przez współczesne nauki” – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny. Relacje seksualne w małżeństwie są „językiem i wyrazem prawdziwej miłości”. Natomiast używanie prezerwatywy jest „znakiem braku chęci całkowitego oddania się” współmałżonkowi. Kard. Antonelli opowiedział się za naturalną regulacją poczęć, ponieważ metody naturalne „podtrzymują dyspozycyjność pary do tego, aby miała dzieci”. W tym kontekście relacje pozamałżeńskie są „wielkim nieporządkiem z punktu widzenia etycznego”.
 

Radio Vaticana

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86