Dzisiaj jest: wtorek 20.08.2019 | Imieniny:

Małżeństwo cenione przez młodych Polaków

2011-01-04

Media usiłują stworzyć wrażenie, że nikomu nie zależy na utworzeniu normalnej rodziny, na zawarciu związku małżeńskiego. Sondaż, wykonany na zlecenie dziennika "Rzeczpospolita" ukazał coś odwrotnego.

Według ankietowanych, kobieta i mężczyzna ze ślubem kościelnym i dwójką dzieci to idealny model związku. Tylko co piąty młody Polak uważa, że małżeństwo jest instytucją anachroniczną. Taki wynik dał sondaż przeprowadzony przez ośrodek GfK Polonia na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita”.
Z badań wynika, że większość młodych Polaków uważa, iż ślub kościelny (wyznaniowy) jest potrzebny i ważniejszy od cywilnego – dla prawie 80 proc. osób w wieku 18 – 26 lat małżeństwo ma i będzie mieć duże znaczenie. „Zawsze najbezpieczniej czuliśmy się w towarzystwie bliskich. Małżeństwo i rodzina to, po zdrowiu, najważniejsze wartości udanego życia” – skomentował prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny z Uniwersytetu Warszawskiego.
Więcej czytaj: www.hli.org.pl

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86