Dzisiaj jest: wtorek 23.07.2019 | Imieniny:

Kanada: więzienie za promowanie prawa do życia

2011-10-31

W Kanadzie działalność pro life stała się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności.

Przekonała się o tym 38-letnia Mary Wagner, którą sąd skazał na 40 dni więzienia za poradzenie kobiecie zdecydowanej na aborcję, by urodziła dziecko.

Swoistym kuriozum jest orzeczenie sędzi. Uznała ona Mary Wagner winną "niezgodnego z prawem wykorzystania pomieszczeń kliniki" oraz "opóźniania prowadzenia legalnej działalności ośrodka". Oprócz kary pozbawienia wolności sędzia orzekła trzyletni zakaz jakichkolwiek kontaktów z personelem kliniki oraz zakaz zbliżania się do budynku.

Kanadyjka odbędzie karę w Vanier Centre for Women, zakładzie karnym dla kobiet w Milton. Jak twierdzi, wykorzysta czas za kratami, by rozmawiać ze współwięźniarkami o problemie aborcji.

W Kanadzie obowiązuje specjalne ustawodawstwo chroniące budynki i klientów klinik aborcyjnych. Działacze na rzecz życia nie tylko nie mogą wchodzić do takich klinik, ale mają również zakaz zbliżania się do nich na odległość 150 metrów. Według kanadyjskiego ustawodawcy, działalność pro life jest karana, ponieważ zwiększa ryzyko powikłań psychologicznych u kobiet poddających się aborcji.

 

źródło: Human Life International

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86