Dzisiaj jest: czwartek 22.08.2019 | Imieniny:

Polscy naukowcy i słuzba zdrowia za naprotechnologią

2010-12-14

autor: redakcja

Z apelem o uchwalenie ustawy zakazującej przeprowadzania sztucznego zapłodnienia - „jako drastycznie niehumanitarnej” – zwróciło się do parlamentarzystów ponad stu polskich pracowników nauki.

Chcą oni, by resort zdrowia upowszechniał naprotechnologię - naturalny sposób leczenia niepłodności – oraz refundował jej procedury z Narodowego Funduszu Zdrowia. Więcej czytaj: www.hli.org.pl

Służba zdrowia w Polsce przeciwna in vitro
Tysiąc pracowników służby zdrowia podpisało się pod listem do parlamentarzystów, w którym domagają się zakazania metody in vitro. Autorzy listu piszą, że procedura ta godzi w składaną przez nich przysięgę Hipokratesa, która nakłada obowiązek służby życiu i zdrowiu każdego człowieka. W związku z tym postulują, że należy „ustawowo zakazać stosowania procedury «in vitro» jako metody głęboko nieetycznej”. [Na podstawie: eKAI – 29.10.2010 r.] Więcej czytaj: http://ekai.pl
(źródło: HLI-Polska)
 

 

„Za in vitro” oznacza przeciw życiu

Ogromne zyski z programu in vitro powodują, że zaangażowani w nim pracownicy tracą resztki poczucia norm moralnych i etycznych. Traktując człowieka przedmiotowo, jako bezosobowy „zarodek”, zaczynają traktować przedmiotowo również dorosłych ludzi, m.in. dawczyni komórek jajowych.

W naszym czasopiśmie opublikowaliśmy świadectwo lekarza, który zrezygnował z metody in vitro, ponieważ jest ona nieuchronnie związana z zabójstwem niewinnych istot ludzkich. Zrezygnował na rzecz Naprotechnologii, tańszej i skuteczniejszej metody, skierowanej na usuwanie przyczyn niepłodności.

Niestety, ogromne zyski z programu in vitro powodują, że zaangażowani w nim pracownicy tracą resztki poczucia norm moralnych i etycznych. Traktując człowieka przedmiotowo, jako bezosobowy „zarodek”, zaczynają traktować przedmiotowo również dorosłych ludzi, m.in. dawczyni komórek jajowych.
Center for Bioethics and Culture Network, niedochodowa organizacja pożytku publicznego w zakresie edukacji z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, wyprodukowała dokumentalny film ukazujący nieludzkie oblicze programu in vitro. Premiera „Eggsploitation” odbyła się 9 sierpnia 2010 r. w Rochester w stanie Nowy Jork. Tytuł filmu jest zbudowany z angielskiego słowa „exploitation” (wyzysk) oraz „egg” (jajo, komórka jajowa) w celu uwydatnienia podmiotowego traktowania kobiet-dawczyń komórek jajowych.
Dokument przedstawia metody pozyskiwania dawczyń komórek jajowych wśród studentek. Nikt nie informuje ich ani o poważnych konsekwencjach stymulacji hormonalnej, ani o powikłaniach mogących wystąpić podczas pobierania komórek. „Dzisiaj studentkom mówi się, że procedura jest bezpieczna, gdy w rzeczywistości jest ona zdecydowanie niebezpieczna” – stwierdza dr Janice S. Crouse, dyrektor Beverly LaHaye Institute. „Żadna młoda kobieta nie powinna być wykorzystywana w procedurach zagrażających jej własnej płodności – a faktycznie jej własnemu życiu – w celu zapewnienia zysków tym, którzy zarabiają na handlu ludzkimi komórkami rozrodczymi”. „Eggsploitation” przedstawia historie trzech młodych kobiet oszukanych przez przemysł zajmujący się tzw. „leczeniem niepłodności”. Jedna z kobiet straciła jajnik, druga doznała udaru i trwałego uszkodzenia mózgu, utraciła również płodność, u trzeciej wystąpił zespół hiperstymulacji jajników (bóle brzucha, obrzęki, duszności). Wszystkie trzy dawczynie z powodu powikłań były bliskie śmierci.
Niestety, nigdy jeszcze nie wyszło nikomu na dobre rozwiązywanie własnych problemów kosztem zdrowia, szczęścia lub życia innego człowieka...
 
Na podstawie materiałów Human Life International
Więcej informacji: www.eggsploitation.com

 Czytaj również: In vitro - NIE! Naprotechnologia - TAK!

 

 

Apel do ludzi dobrej woli w sprawie procedury in vitro i naprotechnologii

Media informują, że w najbliższej przyszłości w Sejmie podjęte zostaną prace nad ustawowymi regulacjami dotyczącymi procedury in vitro.

 

Procedura in vitro mimo ukierunkowania na szlachetny cel: poczęcie i urodzenie dziecka jest strukturalnie związana z niszczeniem życia poczętych istot ludzkich.
Według informacji podawanych przez zachodnie ośrodki medyczne: od 60 do 95 % poczętych metodą in vitro dzieci ginie przed narodzeniem, zaś u tych, które się urodzą występuje kilkakrotnie więcej różnych wad wrodzonych niż u dzieci poczętych drogą naturalną.
W czasie tej procedury wielokrotnie dochodzi do naruszenia osobowej godności ludzkiej małżonków i poczętych istot ludzkich.
Współczesna medycyna wypracowała etyczną, efektywną i stosunkowo tanią metodę pomocy bezdzietnym małżonkom – naprotechnologię, która jest już z powodzeniem wprowadzana w Polsce. Trzeba mocno podkreślić, że metoda in vitro jest nie tylko głęboko nieetyczna, ale po prostu jest niepotrzebna.
 
Jako obrońcy życia i praw rodziny wielokrotnie zwracaliśmy się do naszych Parlamentarzystów z apelami o wprowadzenie całkowitego zakazu procedury in vitro, promowanie i refundowanie z NFZ naprotechnologii.
 
W obliczu zbliżającej się debaty parlamentarnej apelujemy tym razem do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie obywatelskich działań ukierunkowanych na posłów i senatorów celem przekonania ich do konieczności wprowadzenia zakazu in vitro i poparcia naprotechnologii.
Apelujemy o wysyłanie odpowiednich listów, faxów, emaili do Marszałka Sejmu RP i Marszałka Senatu RP oraz Parlamentarzystów ze swoich okręgów wyborczych.
Apelujemy także o przeprowadzanie rozmów osobistych lub telefonicznych z Parlamentarzystami.
Ufamy, że dzięki zaangażowaniu obywatelskiemu wielu ludzi dobrej woli, nasz Parlament przyjmie właściwe, służące autentycznie życiu i godności człowieka rozwiązanie prawne: zakaże in vitro i wesprze naprotechnologię.
 
 
 
W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
 
(-) dr Paweł Wosicki – prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
(-) dr inż. Antoni Zięba – viceprezs Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
(-) Anna Dyndul – sekretarz Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

 

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86