Dzisiaj jest: wtorek 23.07.2019 | Imieniny:

Psychologiczne skutki aborcji jednym z tematów obrad Papieskiej Akademii „Pro Vita”

2011-03-17

Już po raz 17. zebrała się w Watykanie na dorocznym zgromadzeniu plenarnym w dniach 24-26 lutego Papieska Akademia „Pro Vita”, utworzona przez Jana Pawła II w 1994 r.

Pierwszy dzień obrad poświęcono aktualnej działalności tej instytucji, która zajmuje się promocją i obroną życia. Prace podjęte w ostatnim roku oraz plany na przyszłość przedstawił hiszpański biskup Ignacio Carrasco de Paula, mianowany 30 czerwca 2010 r., jej prezesem. Wcześniej był on kanclerzem tej Papieskiej Akademii. Jutro w ramach zgromadzenia plenarnego odbędą się warsztaty dostępne również dla osób z zewnątrz.

Na warsztatach zostaną podjęte dwa tematy, które przedstawią międzynarodowi specjaliści, także spoza Papieskiej Akademii „Pro Vita”. Pierwszy temat dotyczy publicznych i prywatnych banków krwi z pępowiny. Czerpie się z niej komórki macierzyste, stosowane w medycznie i nie budzące zastrzeżeń moralnych, jakie wywołują tego typu komórki pochodzące z ludzkich embrionów. Zostaną przedstawione kwestie medyczne związane z przechowywaniem krwi z pępowiny oraz normy europejskiego prawodawstwa dotyczące takich banków. Drugie warsztaty będą poświęcone tzw. syndromowi poaborcyjnemu, czyli psychicznym i duchowym urazom występującym po przerwaniu ciąży u rodziców poczętego dziecka i u innych mających w tym udział osób. Obok aspektów teoretycznych będzie można się zapoznać z praktycznymi doświadczeniami pomocy takim ludziom, nie tylko psychiatrycznej, ale także religijnej – szczególnie ze Stanów Zjednoczonych.
 

Radio Vaticana

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86