Dzisiaj jest: wtorek 23.07.2019 | Imieniny:

Wielka Brytania - kuriozalne wytyczne dla ginekologów

2011-04-14

W tych dniach (marzec 2011) w wielu krajach obchodzono „Dzień Życia”. Tymczasem w Wielkiej Brytanii wszystkie kobiety w ciąży, które zgłaszają się do ginekologa, mają być informowane, że aborcja jest dla nich zasadniczo bezpieczniejsza niż donoszenie ciąży aż do porodu.

Zalecenie takie znajduje się w najnowszych wytycznych brytyjskiego stowarzyszenia ginekologów i położnych. Przewidują one ponadto, że kobiety muszą zostać poinformowane, iż ciąża jest dla nich przedsięwzięciem ryzykownym, a aborcja może im tych zagrożeń zaoszczędzić. Pacjentkom powinno się również mówić, że większość kobiet, które zdecydowały się na usunięcie ciąży, nie doświadczyło negatywnych konsekwencji psychicznych.

Wytyczne stowarzyszenia pojawiły się w tych dniach bez specjalnego rozgłosu na jego stronach internetowych. Jak wszystkie tego typu dokumenty, zanim wejdą w życie, zostały wpierw poddane publicznej konsultacji. Znaczące jest, że w wypadku tego dokumentu okres konsultacji został skrócony z 12 do 3 tygodni. Nie podano też daty, do kiedy można zgłaszać wnioski. Na uwagę zasługuje fakt, że swoje zastrzeżenia zgłosiło już brytyjskie stowarzyszenie psychiatrów. Nie zgadza się ono z tezą, że u większości kobiet, które przeszły aborcję, nie występują negatywne konsekwencje psychiczne.

 

Radio Vaticana

 

Prawda o aborcji, świadectwa i artykuły, a także film "Syndrom" są dostepne w naszej nowej książce "...wybierz więc życie"

poprzedni   |   następny wróć

Posłuchaj o nas w Twoim lokalnym radiu:


Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86